שתף קטע נבחר

תושבי עזה: "מתכוננים לרע, אבל לא מפחדים"

אבו מוחמד, נהג מונית העובד ברצועת עזה, מספר כי החשש מפני פעולה צבאית גרם לרבים לאגור מזון ותרופות. הפלסטינים לא מאשימים את חמאס בהפרת הרגיעה, אלא להיפך: "אנשים שואלים מדוע לא ירינו רקטות עוד קודם?"

"האיומים של ישראל על פעולה צבאית משפיעים מאד על עזה", אומר ל-ynet אבו מוחמד, נהג מונית העובד ברצועה. "אנשים מתחילים לאגור מוצרי מזון בסיסים, תרופות, נפט ומצרכים אחרים".

 

אש בדרום - כותרות אחרונות:

 

ריבוי הדיווחים בתקשורת הישראלית על החלטה אפשרית של הממשלה לצאת לפעולה צבאית בעזה, לא נעלם מעיני תושבי הרצועה החרדים. "אנשים מעריכים שתצא פעולה צבאית יבשתית נרחבת, ולכן מתכוננים לגרוע ביותר. מספרים שאפילו המנהרות הפסיקו את פעולתן ביממה האחרונה", מסביר אבו מוחמד.

 

למרות הכל, מתעקש אבו מוחמד שהוא ושכניו אינם יראים מפני כניסת כוחות צה"ל. "אין בנו פחד, כי העם בעזה הוא עם לוחם, אבל האנשים נערכים לבאות ומתכוננים לרע מכל. צופים שיהיה גרוע יותר והמצור יהיה קשה יותר. למשל, יש תורים ארוכים בלתי רגילים במאפיות כבר משבע בבוקר".  


עומדים בתור לקנות לחם. מאפיה בעזה, היום (צילום: רויטרס)

 

אבו מוחמד אינו מאשים את חמאס בכך שהפר את הרגיעה עם ישראל, אלא להיפך. "האנשים ברחוב שואלים מדוע לא ירינו רקטות עוד קודם ובאופן מתמשך", לדבריו. "הדעה היא שאנחנו נתנו רגיעה לישראל אך לא קיבלנו כלום בתמורה. המעברים שישראל הבטיחה לא נפתחו. לכן, כל עוד לא נפתחו המעברים, כולם תומכים בירי רקטות לעבר ישראל.

 

"ברור שאנשים רוצים רגיעה באופן כללי, אבל גם רוצים את פתיחת המעברים והסרת המצור. לכן, יש אנשים שאומרים 'או פתיחת מעברים או התנגדות'. יש כאלה שמקווים שבאמצעות ירי הרקטות, הציבור הישראלי ילחץ על הממשלה שלו שתסכים לפתיחת המעברים", מציין אבו מוחמד.

 

לדבריו, הציבור הפלסטיני ברצועה תומך במאבק של חמאס ושאר הארגונים החמושים. "אולם התקווה היא שהאחדות הפלסטינית תושג במהרה והמצב ישוב לקדמותו כפי שהיה בשנה שעברה", הוסיף. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יורים קסאם. מחבלים בעזה
צילום: AP
אימה באשקלון, אתמול
צילום: רויטרס
יורה על מבצע? אולמרט
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מומלצים