שתף קטע נבחר

בית הדין של הירוקים: פאר ויסנר יישאר יו"ר

עתירתה של הדס שכנאי נדחתה בבית הדין של המפלגה. פאר ויסנר: "אני קורא לכולם להתאחד סביבנו". שכנאי עוד לא אמרה את המילה האחרונה, ותערער לבית המשפט המחוזי

הסוף למאבק המשפטי בירוקים? בית הדין של מפלגת "הירוקים" דחה אמש (יום ה') את הקובלנה של חברת המפלגה, הדס שכנאי, שדרשה לפסול את כהונתו של היו"ר, פאר ויסנר, ולקיים בחירות חדשות לראשות המפלגה. אבל זה לא סוף פסוק. בכוונת שכנאי לערער על ההחלטה לבית המשפט, בתקווה שזה יפסוק אחרת.

 

לדעת ויסנר, זה סוף פסוק למאבק המשפטי נגדו. "אנו מכבדים את החלטת בית הדין של המפלגה", הודיע בעקבות ההחלטה. "המפלגה תגיש את רשימתה בתחילת השבוע לוועדת הבחירות. אני קורא לכולם להתאחד סביבנו על מנת שהירוקים יהיו מיוצגים בכנסת הבאה". 

 

 

שכנאי לא משוכנעת וטוענת כי ויסנר מכהן יותר משתי קדנציות ברציפות, מבלי שהעמיד עצמו לבחירה מחודשת, כפי שדורש התקנון. "ההחלטה חד-צדדית בצורה יוצאת דופן לטובתו של פאר ויסנר", אמרה בתום הדיון. "בית הדין נמנע מלהחליט בסוגיות המהותיות שהעלנו לדיון ואני שוקדת על עתירה לבית המשפט המחוזי.

 

"השקעתי את חיי במפלגה, אני אחד מעוגני המפלגה וממייסדיה. מדוע שאתן לו את המפלגה? מדוע לא תתאפשר לי, אחרי 11 שנים שהוא יו"ר, הזכות להוביל את המפלגה הזו להצלחה במישור הלאומי ולאיחוד כוחות וקואליציה עם כל מפלגות הירוקים".

 

משמעות החלטת בית הדין מאמש, היא שמפלגת "הירוקים" תוכל להגיש את רשימתה לוועדת הבחירות המרכזית ביום ראשון, המועד האחרון להגשת הרשימה. 

  

ביום רביעי דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את עתירתם של הדס שכנאי ושמואל גלבהרט, חברי מפלגת "הירוקים", להורות על פסילתו של פאר ויסנר כיו"ר. עם זאת, קבע השופט, יהודה זפט, כי "הירוקים" לא יוכלו להגיש את רשימם לכנסת, בטרם יכריע בית הדין של המפלגה בסוגיה, ויתאפשר לעותרים לערער על ההחלטה, לבית המשפט.

 

השבוע בחרו הירוקים את רשימתם לכנסת. במקום השני, אחרי ויסנר, הוצב ח"כ לשעבר משינוי, אילן שלגי. אחריו העיתונאית אריאלה רינגל-הופמן מ"ידיעות אחרונות", במקום הרביעי הווטרינר ד"ר רפי קישון ובמקום החמישי השר לשעבר אברהם פורז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פאר ויסנר ואברהם פורז
צילום: ירון ברנר
מומלצים