שתף קטע נבחר

לשכת רה"מ: צה"ל הונחה לפעול להפסקת הירי

גל התקיפה הראשון ברצועה הסתיים, אולם הרמטכ"ל מקיים הערכות מצב בעקבות התקיפה, וצה"ל צפוי להרחיב את המבצע ולהעמיקו. לשכת רה"מ: "צה"ל הונחה לפעול על מנת להביא להפסקת ירי טילים והתקפות טרור מרצועת עזה לאורך זמן". מצב מיוחד הוכרז ברדיוס של 20 ק"מ מעזה

הפעולה האווירית הקטלנית ברצועת עזה, בתגובה לירי רקטות הקסאם ופצצות המרגמה - טרם הסתיימה. מצה"ל נמסר בצהריים (שבת) כי גל התקיפה הראשון הסתיים, אולם הרמטכ"ל מקיים הערכות מצב בעקבות התקיפה, וצה"ל צפוי להרחיב את המבצע ולהעמיקו.

 

צה"ל תוקף בעזה:

 

בלשכת ראש הממשלה מאשרים שפעולת התקיפה של חיל-האוויר פתחה למעשה את תגובות ישראל להפרת הרגיעה על-ידי חמאס. בהודעה רשמית של לשכת ראש הממשלה נכתב, כי "בעקבות הפרת תנאי הרגיעה מצד חמאס והתקפה בלתי פוסקת של שלטון חמאס על אזרחי ישראל בדרום הארץ, התקבלה ביום רביעי, 24 בדצמבר, החלטת ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי, לפיה הונחה צה"ל לפעול על מנת להביא להפסקת ירי טילים והתקפות טרור מרצועת עזה לאורך זמן.

 

"ועדת השרים הסמיכה את ראש הממשלה, שרת החוץ וממלאת מקומו ואת שר הביטחון לקבוע את עיתוי ודרך הפעולה. בהתאם להחלטה שהתקבלה פה אחד החליטו השלושה על ביצוע פעולת חיל האוויר הבוקר. ישראל מבהירה כי היא תמשיך ותפעל נגד פעולות הטרור וירי הטילים מרצועת עזה המכוונים נגד אזרחיה".

 

גורמים מדיניים בירושלים הבהירו כי מדובר רק בתחילתה של המתקפה. "זאת המכה הראשונה. הדבר עלול לקחת זמן ארוך. נדרשת סבלנות מצד תושבי הדרום. אנחנו פועלים, כפי שהבהרנו, לקבוע תג מחיר לאחר שהחמאס הפר את הרגיעה והודיע על ביטולה".

 

"ישראל פועלת גם ברחבי העולם כדי להבהיר שהמצב בו החמאס וארגוני הטרור מעזה תוקפים הוא בלתי נסבל - ולכן התגובה. כך או כך, אין המדובר ב'זבנג וגמרנו'. ממשלת ישראל מחוייבת להגן על שלומם של אזרחי הדרום, והדבר עשוי לקחת זמן", הוסיפו.

 

בפעולה הבוקר הופצצות יעדים רבים ברצועת עזה ונהרגו עשרות פלסטינים. מצה"ל נמסר כי במסגרת התקיפה פגע חיל-האוויר בשורה של

יעדי תשתית של חמאס, בהם מפקדות, מטות ומחסנים בהם אופסנו אמצעי לחימה.

 

בנוסף, הכריז שר הביטחון על המצב מיוחד בשדרות ובעוטף עזה, שמרחיב את סמכויות מערכת הביטחון ברשויות המקומיות. המצב המיוחד הוכרז ברדיוס של 20 קילומטרים מסביב לרצועת עזה. המשמעות היא שלמערכת הביטחון יש סמכויות לקבוע את התנהלותן של הרשויות המקומיות, כגון סגירת ופתיחת מפעלים, קיום לימודים בבית הספר וראש הרשות המקומית פועל בתיאום עם המערכת הצבאית.


פורסם לראשונה 27/12/2008 12:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי פצועים בתקיפה
צילום: רויטרס
מומלצים