שתף קטע נבחר

אחרי רצון: ייתכן שפייגלין יחזור למקום ה-20

אם בית המשפט העליון ידחה את ערעור הליכוד על החלטת המחוזי בת"א להשיב את מיכאל רצון למקום ה-24, התנועה תגיש לוועדת הבחירות את הרשימה כפי שנקבעה בפריימריז. במקרה שכזה, גם אהוד יתום יהיה במרוויחים

שנים שהוא מותח עליו ביקורת - אבל ייתכן שהיום (א') יהיה זה דווקא בית המשפט העליון שישיב את משה פייגלין למקום ה-20 והריאלי ברשימת הליכוד לכנסת. בית המשפט המחוזי בתל-אביב החליט אמש להשיב את מיכאל רצון למקום ה-24 ברשימת התנועה לכנסת, והיום מתכוון הליכוד לערער על ההחלטה בפני בית המשפט העליון.

 

 

אם העליון ידחה את הערעור, מתכוונים בליכוד להגיש את רשימת המועמדים לכנסת כפי שנקבעה בערב הפריימריז. המשמעות היא שפייגלין יוצב במקום ה-20 ברשימה, רצון במקום ה-24 ואהוד יתום במקום ה-29.

 

אמש קיבל סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט יהודה זפט, את עתירתו של רצון נגד החלטת המוסדות המשפטיים של הליכוד להורידו למקום לא-ריאלי ברשימה. את העתירה הגיש רצון באמצעות עו"ד אילן בומבך ושמוליק ספיר. השופט זפט מתח ביקורת חריפה על התנהלות הליכוד בעניין פייגלין, וכתב: "הזכות לבחור ולהיבחר היא זכות יסוד של כל חבר בליכוד, גם חבר שדעותיו קיצוניות, חריגות, ואינן מקובלות על הנהגת הליכוד או תואמות את מדיניותו".

 

השופט הוסיף וכתב כי "דומה שאין מקום לפקפק בכך שבחירה זו לא הסבה נחת ליושב ראש הליכוד ולהנהגתו... האפשרות היותר מתקבלת על הדעת, היא שלאמיתו של דבר שינוי הרשימה נבע מהרצון להרחיק את פייגלין מהמקום בו שובץ".

 

במקביל מתכוון חבר הכנסת לשעבר אהוד יתום להגיש היום לבית המשפט המחוזי בקשה, להחיל גם עליו את הכלל שקבע בית המשפט לגבי רצון. פייגלין שלח מצדו מכתב ליושב ראש סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, שבו ביקש - בהתבסס על פסיקת בית המשפט - להגיש לוועדת הבחירות המרכזית את רשימת הליכוד המקורית מערב הפריימריז, בו הוא משובץ במקום ה-20. גם המועמדות מירי רגב וקרן ברק שוקלות להגיש עתירה לבג"ץ נגד החלטת בית המשפט המחוזי מהערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. עשוי לחייך
צילום: תהילה ברמסון
מיכאל רצון. בדרך ל-24
צילום: ירון ברנר
מומלצים