שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

עזה: אסירי פתח נהרגו בהפצצת הכלא בסראייה

מקורות פלסטינים דיווחו שמטוסים תקפו את מתחם הסראייה, בו נמצא גם הכלא המרכזי ברצועה. אנשי פתח ברצועה מסרו כי אסירים מהארגון, שהיו כלואים בכלא, נהרגו בתקיפה. על פי דיווחי התקשורת, חלק מהאסירים הצליחו להימלט בחסות התקיפה הישראלית. מניין ההרוגים חצה את ה-270

אחרי מכה קשה שהונחתה על חמאס ברצועת עזה, ממשיכים מטוסי חיל-האוויר לתקוף יעדים ברצועה. בצהריים (יום א') דיווחו הפלסטינים כי חיל-האוויר תקף את מתחם הסראייה, בו נמצאים שורה של משרדי ממשלה, מפקדות והכלא המרכזי ברצועת עזה. ככל הנראה, במקום יש הרוגים. על-פי דיווח נוסף, גם משרדי מושל עזה הופגזו. 

 

מבצע "עופרת יצוקה", עדכונים אחרונים

 

בבית הכלא בסראייה כלואים אסירי פתח שהוחזקו בו מאז השתלטות חמאס על הרצועה. גורמי פתח ברצועה מסרו כי אסירים מהארגון, שהיו כלואים בכלא נהרגו בתקיפה. לא ברור כמה אסירים נהרגו בתקיפה. על פי דיווחי התקשורת, חלק מהאסירים הצליחו להימלט מהכלא בחסות התקיפה הישראלית. רק הבוקר דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית כי משפחות האסירים קוראות להגן על יקיריהם מפני תקיפה אפשרית של ישראל. 

 

רשת הטלוויזיה של חמאס דיווחה כי שני פלסטינים נהרגו בתקיפת חיל האוויר בשכונת זייתון בעזה. השניים נהרגו בעת שמכוניתם הופצצה. בנוסף, דיווחה הרשת כי מטוסי חיל האוויר תוקפים מטרות סמוך לשדה התעופה של הרצועה, ממזרח לרפיח. גם רשת אל-ג'זירה דיווחה כי קולות נפץ נשמעו מאזור מעבר רפיח. לפי הדיווח, מהמקום נראה עשן מיתמר באוויר.

 

הפלסטינים דיווחו כי במהלך הלילה תקפו מטוסי חיל האוויר כ-20 יעדים שונים. מטוסי קרב הפציצו מסגד בעיר עזה וגרמו להריגתם של ארבעה פלסטינים. בנוסף, הותקף מבנה המשמש את תחנת הטלוויזיה של חמאס. 

 

מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה מספר יעדים ברצועה, בהם מסגד בשכונת רימאל בעיר בעזה, שבו בוצעה פעילות חבלנית עוינת. מצה"ל נמסר כי "הצבא ימשיך לתקוף כל יעד המשמש בסיס לטרור נגד אזרחי מדינת ישראל, וכי אלה המקיימים פעילות טרור נגד תושבי הדרום לא יזכו לשום מחסה בשום מתקן ותחת שום קורת גג". 

 

מוקדם יותר דווח כי מניין ההרוגים הפלסטינים במתקפה בעזה עבר את מניין ה-270. על פי דיווחי חמאס, מניין הפצועים עומד על 700, מתוכם כ-180 במצב קשה מאד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסות בעזה
צילום: AFP
טנק ישראלי בכניסה לרצועה
צילום: רויטרס
מומלצים