שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביום שישי: רב חיה"א הודיע לאדמו"ר על המבצע
  באמצע ה"טיש" קם רב חיל האוויר, סא"ל משה ראב"ד, ולחש דבר מה באוזנו של אדמו"ר חסידות מישקולץ בפתח תקווה. הקהל לא ידע מה נאמר, אבל כל אותו הלילה הסתגר האדמו"ר בחדר והתפלל לשלום חיילי צה"ל

  חסידי מישקולץ בקרית החסידות בפתח תקווה לא הבינו לאן נעלם האדמו"ר שלשום בלילה (יום ו'), לאחר ה"טיש" החגיגי של שבת חנוכה. במהלך הסעודה הם הבחינו באחד המשתתפים שניגש לרב ולוחש כמה מילים באוזניו - אך מה נאמר, איש לא ידע. בסיומה התפזרו החסידים לבתיהם, והאדמו"ר פנה לחדר קבלת הקהל הסמוך. הגבאי הצמוד נשאר במקום, ממתין לרב שייצא ממנו - אבל זה קרה רק בבוקר, אחרי לילה לבן של לימוד ותפילה לשלום חיילי צה"ל. שעות לאחר מכן יצא לדרך מבצע "עופרת יצוקה" להשבת השקט ליישובי הדרום, ובדיעבד התברר שהלוחש היה רב חיל האוויר סא"ל משה ראב"ד, שהוקפץ לבסיס בעקבות האירועים ועידכן את האדמו"ר במתרחש.

    

  "בליל שבת ערך הרבי את שולחנו בהיכל בית המדרש לרגל שבת חנוכה", סיפר ל-ynet אחד מבני משפחת האדמו"ר, "היו שם הרבה אנשים, הכל היה יפה, המקהלה שרה שירי חנוכה והציבור היה שש ושמח. פתאום באמצע הטיש קם הרב ראב"ד, תושב באזור שנוהג להתפלל במקום, ניגש לרבי ולחש לו דבר מה באוזן. האדמו"ר נראה מתעניין בנאמר, פניו הרצינו והוא בירך את הרב שיצא מהאולם. הכל היה נראה מאוד לא שגרתי. אנשים שעמדו בצד שאלו אותו את הרב ראב"ד 'לאן אתה בורח?', והוא ענה: 'אתם יודעים, עובדים קשה כל השבוע'. אף אחד לא חשב שהוא מסתיר משהו". 

   

  בן משפחת האדמו"ר ממשיך לספר שלקראת סוף הטיש הבחינו החסידים שהרבי לא הולך לביתו אלא נכנס לחדר קבלת הקהל שעל יד בית המדרש ומסתגר בו. כולם הלכו הביתה לבתיהם, ורק הגבאי לא ויתר ונשאר בחוץ. כשראה שהאדמו"ר לא יוצא הוא נכנס פנימה וראה אותו עם ספר תהילים ביד, מתפלל ובוכה. הרבי ביקש שילך הביתה, אך הוא סירב. "הוא לא האמין שיצטרך לבלות את כל הלילה עד תפילת שחרית בבית המדרש...".

   

  "במוצאי שבת פתאום הכל התברר. מיד לאחר הבדלה פנה הגבאי לאדמו"ר ועידכן אותו על ההתקפה בדרום. עונה לו הרבי: 'נו, הרי גם אתה לא ישנת כל הלילה - ראית מה עשיתי!'". הוא סיפר כי רב החיל לחש לו: "אני חייב ללכת, צריכים אותי כעת בקריה, מתוכנן למחר מבצע רחב. שהרבי יתפלל עלינו".

   

  גם בתנועה המסורתית התפללו להצלחת המבצע. הבוקר התכנסו בקיבוץ חנתון רבנים מהזרם הקונסרבטיבי וחברי תנועת הנוער נוע"ם (נוער מסורתי) לתפילת שחרית מיוחדת לשלום כוחות צה"ל ותושבים עוטף עזה.

   

  מנהל נוע"ם, עומר פיקהולץ, סיפר: "כמו בכל שבת, גם אתמול נשאנו תפילה לשלום כלל חיילי צה"ל ואנשי הביטחון, אך לאור המצב מצאנו לנכון להתארגן לתפילת שחרית בה נישא תפילה מיוחדת נוספת". הוא הוסיף כי החניכים התארחו בקיבוץ במהלך השבת והחליטו להישאר יום נוסף כדי להתפלל עם הרבנים.

   

  רב התנועה, דבי גרינברג, אמרה: "תפילת שחרית של היום כללה תפילת 'הלל' וקריאה בתורה לכבוד ראש חודש טבת, מעבר לתפילות חג החנוכה. החניכים התפללו עם המון תקווה וכוונה לעזור לחיילינו ואחינו שבדרום. התפילה הייתה מאוד מיוחדת ומאוד רוחנית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים