שתף קטע נבחר

פעמים כלפא: המועמד נרשם בשתי מפלגות ימין

המפלגות הגישו אמש את רשימותיהן לוועדת הבחירות המרכזית, אך למרבה הפלא התברר כי המועמד ליאור כלפא מופיע ב"איחוד הלאומי" וגם ב"בית היהודי". הוא עצמו טוען: הייתה אי הבנה, אני באיחוד הלאומי

ספק אם שמעתם פעם את השם ליאור כלפא, אבל מסתבר שמדובר במועמד המחוזר ביותר במפלגות הימין. כלפא, יו"ר ועד מתיישבי גוש קטיף, מופיע במקום ה-12 ברשימת מועמדי "הבית היהודי" שהוגשה אמש (יום א') לוועדת הבחירות המרכזית. אותו כלפא מופיע גם במקום ה-10 ברשימת "האיחוד הלאומי".

 

מ"הבית היהודי" נמסר ל-ynet כי המועמד נכלל ברשימת המפלגה על דעתו וכי אין בכוונתם לגרוע ממנה את שמו. "מקסימום ועדת הבחירות תפסול אותו או תשאל אותו איפה הוא רוצה להיות", אמרו שם.

 

מנגד התעקשו באיחוד-הלאומי כי כלפא יתמודד לכנסת מטעמם וכי הוא עצמו אישר זאת לאחר שב"בית היהודי" כבר פרסמו את שמו כמספר 12 שלהם.

 

ומה אומר המועמד עצמו? בשיחה עם ynet הבהיר ליאור כלפא כי ירוץ ברשימת האיחוד הלאומי. "הייתה אי הבנה", הוא אמר בהתנצלות, "בנבחרת המקורית של הבית היהודי נבחרתי למקום ה-19, ובשבוע שעבר אישרתי את מועמדותי בפני ח"כ ניסן סלומינסקי, אלא שמאז המפלגה התפצלה, המועצה הציבורית שהרכיבה אותה התפטרה והיום גם שונתה הרשימה מן הקצה אל הקצה".

 

הוא הוסיף כי "אני כמובן מיצר על הפילוג, אבל במצב שנוצר ברור לי שעמדותיי קרובות יותר לאיחוד הלאומי. הודעתי על כך לסלומינסקי והערב הבהרתי בעל פה גם לוועדת הבחירות שאיני מתמודד מטעם הבית היהודי".

 

בתוך כך, הוגשה גם רשימת הליכוד- עם משה פייגלין במקום ה-36 בלבד, בהתאם לפסיקת בית המשפט העליון מאמש. זמן קצר לפני הגשת הרשימה הושג הסכם עם מפלגת אח"י של חבר הכנסת אפי איתם, במסגרתו שוריינו המקומות ה-39 וה-45 לנציגי המפלגה. ההסכם בין המפלגות יאפשר לליכוד להגדיל את תקרת ההוצאות שלו בבחירות מ-28 ל-40 מיליון שקלים.

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליאור כלפא עם עוזי דיין. ארכיון
צילום: אמיר כהן
מומלצים