שתף קטע נבחר

צילום: AP

הרמטכ"ל על המבצע: יהיו רגעים לא קלים בדרך

רב אלוף גבי אשכנזי התייחס לראשונה למבצע בעזה, אך סרב להתייחס לפרטיו או לענות על שאלות: "אני מאוד מרוצה מהפעילות עד עכשיו". הנשיא פרס: "זה מבצע קשה מאוד - יותר מכפי שמעריכים"

נתן הצהרה ראשונה - וממשיך בשתיקתו. הרמטכ"ל התייחס אחר הצהריים (יום ג') לראשונה למבצע "עופרת יצוקה", אבל לא אמר הרבה וסרב לענות לשאלות העיתונאים. "יהיו לנו רגעים לא קלים במעלה הדרך - אני בטוח שנוכל גם להם", אמר רב אלוף גבי אשכנזי, שנפגש עם הנשיא שמעון פרס בקריה בתל אביב.

 

הוא לא התייחס לפרטי המבצע הצבאי, אבל הדגיש את חשיבותו: "אני רוצה להביע את ההערכה שלי לזרועות הצבא לאנשי המודיעין, לשירות הביטחון, לפיקוד הדרום שמנהל את הלחימה ולחיל האוויר שמבצע חלק לא קטן מהפעולות שלנו ,לפיקוד העורף שתומך באוכלוסייה ולשאר הגורמים וצה"ל כולו".

 

מלחמת עזה - עדכונים אחרונים

 

הוא סיכם את הפעילות הצבאית: "בשעה זו חיילי צה"ל עוסקים בפעילות המבצעית באוויר, ביבשה ובים. גם בשעה זו עוסקים חיילי צה"ל בפעילות מבצעית, אני מרוצה מאוד גם מהיענות מערך המילואים עד כה".

 

הרמטכ"ל הסתפק בהצהרה שנתן ועל פי תכנון מוקדם - לא ניתנה אפשרות להציג לו שאלות מצד הכתבים שנכחו בארוע.

 

נשיא המדינה שמעון פרס שהיה עם אשכנזי, הביע סיפוק מתכנון המבצע וביצועו:

"הרושם העיקרי שלי הוא על תכנון מדוקדק, הביצוע מעט שווה לתכנון. אני לא זוכר דבר כזה שכל כוחות צה"ל וכוחות הביטחון שיתפו פעולה".

 

בראייה היסטורית הוסיף פרס, "כאדם שזוכר את כל מערכות ישראל ממלחמת השחרור עד היום, אני רוצה להגיד שזה מבצע קשה מאוד - יותר מכפי שמעריכים. הוא איננו דומה לשום דבר קודם. מלחמה בטרוריסטים היא יותר קשה אפילו, במובן מסוים ממלחמה בצבאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המרטכ"ל אשכנזי
צילום: יותם פרום
מומלצים