שתף קטע נבחר

צילום: AP

נפגעי חרדה מרקטה באשדוד; צה"ל הפציץ מנהרות

שתי רקטות נורו סמוך ל-18:00 מצפון רצועת עזה, אחת התפוצצה בחניית מפעל גדול. "דקה לפני כן הייתי שם, אני רועד כולי", סיפר אחד העובדים. כמה בני אדם לקו בחרדה. שלוש רקטות נורו בהמשך לאשקלון ולמועצה האזורית שער הנגב. חיל האוויר פגע בעשרות נהרות תת-קרקעיות באזור רפיח

הירי לעבר הערים הגדולות צפונית לרצועת עזה נמשך גם הערב (יום ג') - וצה"ל ממשיך לתקוף מטרות טרור מהאוויר. שתי רקטות קסאם נורו מצפון רצועת עזה, אחת מהן התפוצצה באזור אשדוד. לא דווח על נזקים, אך כמה בני אדם לקו בחרדה. מאוחר יותר נורתה רקטה נוספת לאשקלון, גם שם דווח על נפגעי חרדה. שתי רקטות נפלו בשטחי המועצה האזורית שער הנגב.

 

לחימה בדרום - עדכונים אחרונים:

 

הרקטה באשדוד התפוצצה בחנייה של מפעל גדול. אחד העובדים סיפר ל-ynet: "ממש כשיצאתי עם האוטו מהשער של המפעל שמעתי את האזעקה, ומיד לאחריה את הפיצוץ האדיר. רק דקה או שתיים לפני כן הייתי שם, בחנייה. עד עכשיו אני עוד רועד כולי מהמחשבה שיכולתי לחטוף את הטיל הזה".

 

עובדים רבים ביקשו מהנהלת המפעל לשוב מיד לביתם. אנשי מד"א טיפלו במספר נפגעי חרדה במקום. הרקטה השנייה באותו מטח התפוצצה מדרום לאשקלון בשטח פתוח. מאוחר יותר, פצצת מרגמה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

 

תקיפה שנייה של מנהרות

זמן קצר קודם לכן דיווחו גורמים פלסטינים כי מטוסי חיל האוויר תקפו מנהרות תת-קרקעיות באזור רפיח. צה"ל אישר כי מטוסי קרב של חיל האוויר פגעו בעשרות מנהרות בציר פילדלפי, ששימשו להברחת אמצעי לחימה ממצרים. רוב הפגיעות היו מדויקות, ופגעו קשות במנהרות. מדובר בתקיפה השניה של מנהרות באזור מאז תחילת המבצע.

 

צה"ל פירסם לפנות ערב צילומים המתעדים את תקיפת קריית הממשלה של חמאס בעזה, הבוקר. בתקיפה נראים כמה פיצוצים גדולים - תוצאת ההפצצות - שגרמו להתמוטטות המבנים במתחם.

 

משעות הבוקר נורו למעלה מ-30 רקטות על יישובי הדרום. ארגוני הטרור הפלסטינים הצליחו להוכיח כי מסוגלים לפגוע ביעדים יותר ויותר רחוק. רקטת גראד התפוצצה אחר הצהריים בקריית-מלאכי. לא דווח על נפגעים או נזק. זו הפעם הראשונה שרקטה נורתה לעבר האזור.

 

רקטה ראשונה התפוצצה גם באזור רהט, צפונית לבאר-שבע. שתי רקטות נוספות התפוצצו באזור נתיבות - אין נפגעים או נזק. סמוך לשעה 15:30 נשמעה אזעקה בקריית מלאכי, הנמצאת כ-30 ק"מ מגבול רצועת עזה.

לאחר כמה שניות נשמע פיצוץ עז בעיר. כוחות משטרה מחפשים בשעה זו אחרי שרידי הרקטות. פיצוצים נוספים נשמעו גם באזור רהט, נתיבות ושדרות. רקטה אחת נפלה ליד חדר אוכל בקיבוץ, וגרמה לנזק קל.

 

דקות ספורות לאחר הפגיעה ברהט נורו עוד רקטות - שתיים מהן נפלו בשטחי המועצה האזורית שער הנגב ועוד אחת בשטח פתוח דרומית לאשקלון. שתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים סמוך ליישובים במועצה האזורית שדות נגב. בכל המקרים - לא היו נפגעים או נזק.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רקטה שנפלה ליד רהט
צילום: הרצל יוסף
תקיפת מנהרות ברפיח, שלשום
צילום: AP
מומלצים