שתף קטע נבחר

צילום: AP

נסראללה: ישראל לא למדה, חיל האוויר לא יכריע

מנהיג חיזבאללה התיישב בעמדת הפרשן הצבאי וטען כי ישראל חוזרת על שגיאות מלחמת לבנון השנייה. הוא ציין כי כמו אז - גם עכשיו אין מטרה ברורה למלחמה, אך הסביר שהסיבה לכך היא "החשש בירושלים מכישלון"

"הישראלים טוענים שהם הפיקו את הלקחים ממלחמת לבנון השנייה, אבל הם לא", כך אמר הערב (יום ד') מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה בנאום טלוויזיוני. נסראללה אמר כי ישראל לא הציבה מטרה ברורה למלחמה וטען כי הסיבה לכך היא שאינה בטוחה שתשיג דבר, שהמערכה תסתיים בכישלון.

 

עופרת יצוקה - דיווחים אחרונים:

 

הוא הסביר כי לישראל יש מטרה במלחמה: חיסול ממשלת חמאס ופלגי ההתנגדות בעזה, וזאת לצד תחילתו של ממשל אמריקני חדש. נסראללה אף ציין שקיימים דיווחים על ועידה בינלאומית עתידית "שתכפה על הפלסטינים תנאים מבישים". 

 

נסראללה טען כי מהיום הראשון למערכה, תסריט מלחמת לבנון השנייה חוזר על עצמו: "הם שלחו איתותים מרגיעים שאין כלום, שדבר לא מתוכנן, אבל הכינו מטוסים - ובתוך דקות המטירו מאה טון חומר נפץ - אבל ההתנגדות ברצועת עזה הצליחה להכיל את המכה הראשונה. תשתית ההתנגדות נותרה, מנהיגי ההתנגדות כולם במצב טוב, ויש להם יכולות שלא נפגעו באופן משמעותי - והישראלים הודו בכך".

 

מנהיג חיזבאללה אמר כי חיל האוויר הישראלי לא יכול להכריע את המערכה. הוא ציין: "לא אני אומר את זה - אלא וינוגרד אומר את זה. אחרי ארבעה-חמישה ימים, לא נשארו להם מטרות בעזה. הם התקיפו את כל מה שהם יודעים, ואחר כך התחילו להפציץ את בתי אנשי ההתנגדות".

 

208 יישובים בטווח הירי

נסראללה טען כי התכנון הישראלי, שאותו לדבריו יזמה ירושלים יחד עם כמה מדינות ערביות, היה למוטט את ממשלת חמאס ובמספר גדול של הרוגים ופצועים: "הם קיוו שפלגי ההתנגדות יפנו למדינות ערב ויגידו 'אוקיי, סדרו לנו איזה הסדר שאתם רוצים'. אך זה לא קרה. כעת חמאס לוקח את היוזמה בידו, וכבר מהיום הראשון יורה לעבר ההתנחלויות הישראליות".

 

בעניין זה אמר נסראללה כי הפלסטינים מצליחים לירות 50-75 טילים ביום. הוא ציין ששר הביטחון ברק התגרה בהם ואמר שהם יכולים לירות 200 ביום, אך כוחות ההתנגדות ברצועה לוקחים בחשבון את הזמן. עוד אמר נסראללה כי עד כה חיל האוויר הישראלי לא הצליח לפגוע במתקן שיגור לפני הירי, אלא רק אחריו - אחרי שנחשף - כמו שהיה במלחמת לבנון.

 

מנהיג חיזבאללה אמר כי הפלסטינים הצליחו להכניס לטווח הירי 208 יישובים, וזה משפיע על ישראל מכל הבחינות – פיזית, כלכלית ונפשית. 

 

"ישראל מהססת להיכנס קרקעית"

בנוגע לאפשרות של כניסה קרקעית, נסראללה טוען שזה לא יקרה. "הם מהססים מאוד", הוא אמר, "הם לקראת בחירות וזוהי חרב פיפיות – בין

אם יצליחו ובין אם ייכשלו. אם ייכשלו, זה ייפול ישר על אהוד ברק ועל לבני וקדימה, ויביא את נתניהו לומר 'אם אני הייתי בראש הממשלה הייתי מצליח'. הם חוששים כי מדובר בזירה צרה, שבה מיליון וחצי איש שמחבקים את אנשי ההתנגדות. מה שקורה בעזה הוא מה שהיה אצלנו. הניצחון ממתין לאנשי עזה. הזמן לא פועל לטובת ישראל".

 

נסראללה מתח ביקורת קשה על מנהיגי מדינות ערב שלא התייצבו לצד חמאס, ובעיקר על מצרים, שלא פתחה את מעבר רפיח. הוא קרא למנהיגים הערבים ללחוץ על קהיר, ואמר: "אם רצועת עזה מנצחת כשהיא נצורה, אז מה יהיה המצב כשהמעבר יהיה פתוח?"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה. מסקנות מוינוגרד
צילום: AFP
פגיעה בבאר שבע
צילום: AP
מומלצים