שתף קטע נבחר

הרב מצגר לחיילים: "כל מחבל שחוסל – מצווה"

הרבנים הראשיים סיירו היום בדרום המופגז וביקרו אצל חיילי צה"ל ונפגעי הטילים. הרב יונה מצגר פסק כי חובה להישמע להוראות כוחות הביטחון אף אם הן כרוכות בחילול שבת. עם זאת הוא ביקש מתחנות הרדיו להפעיל "גל שקט" בשבת לטובת הציבור הדתי. "רדיו דרום" נענה

כמעט כל ראשי המדינה ביקרו בשבוע האחרון באזור הדרום, והיום הגיעו לשם גם הרבנים הראשיים לישראל, יונה מצגר ושלמה עמאר. הם סיירו בערים המופגזות, נפגשו עם חיילי צה"ל שנערכים סביב רצועת עזה וביקרו גם בבית החולים סורוקה בבאר שבע שם מאושפזים כמה מנפגעי הטילים.

 

בשיחה שקיים הרב מצגר עם חיילי גבעתי המוצבים בדרום, עודד אותם הרב ואמר: "שלוחי מצווה אינם ניזוקים, ועליכם להיות סמוכים ובטוחים כי תשובו בשלום לביתכם". הוא הזכיר את הכלל ההלכתי "הבא להרגך השכם להרגו", והסיק: "חיסולו של כל מחבל ומחבל שבא להרוג חפים מפשע הוא בבחינת מצווה". עוד ציין הרב הראשי כי בנטרול כל מחבל יש הצלת חיים של יהודים רבים, וידוע כי "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא".


מסדר יעבור לדום. דבר תורה

 

במהלך הסיור בדרום פסק הרב מצגר מצגר כי יש חובה להישמע להוראות כוחות הביטחון והרשויות גם אם הדבר כרוך בחילול שבת, שהרי פיקוח נפש דוחה את כל התורה כולה. עם זאת ביקש הרב לצמצם ככל שניתן את חילול השבת וביקש מתחנות הרדיו להפעיל במהלכה "גל שקט" שיתריע רק בעת שיגור טילים לישראל. "רדיו דרום" נענה לקריאה והודיע כי יקצה תדר מיוחד לצורך כך - 103.6.

 

בהמשך היום הגיע הרב הראשי לבית החולים סורוקה בבאר שבע, יחד עם רב העיר יהודה דרעי. הם קיימו טקס מרגש לשינוי שמו של יוסי, חייל שנפצע בתחילת השבוע בנחל עוז, הוסיפו לו את השם "חיים", וביקשו מהציבור להתפלל להחלמתו של יוסף חיים בן זיווה.

 

שבת של תפילות

מוקדם יותר היום התייחסו רבנים בציבור החרדי, הדתי והמסורתי למצב בדרום הארץ, וקראו להרבות בתפילה. בהודעה שפרסמו חברי בד"ץ העדה החרדית נכתב: "קבענו שמהיום עד ראש חודש שבט הבא עלינו לטובה יאמרו בכל בתי התלמודי תורה ובבתי החינוך מדי יום וכן בהיכלי הישיבות והכוללים יאמרו בכל יום בתפילת המנחה חמישה קפיטלאך תהילים לעורר רחמי שמים המרובים".

 

הרבנים קראו לציבור להשתדל ולהרבות תחינה על "רבים מתושבי ארץ הקודש הנמצאים באימה ופחד מחמת קול ענות המלמה, ובפרט ליושבים בערי הספר וקרובים אל החלל, כאשר מחוץ תשכל חרב ומחדרים אימה ופחד ה' ירחם".

 

הרב הראשי לשעבר, מרדכי אליהו, ביקש להוסיף תפילה מיוחדת בברכת "שומע תפילה", בפתיחת ארון הקודש בבתי הכנסת וגם בבית, כששומעים ברדיו על עוד התקפת טילים. בתפילה, שחיברו בנו, רב העיר צפת, שמואל אליהו, ורבה של באר-שבע, הרב יהודה דרעי, נכתב: "חזק את ידי הלוחמים המגנים עלינו ומוסרים את נפשם למעננו. שמור עליהם והגן עליהם מכל רע. הפר עצת אויבינו ושונאינו... תן בלב מנהיגינו חכמה ועוז ותעצומות נפש להכרית את כל אויבינו".

 

גם רבני התנועה המסורתית נרתמו למאמץ המלחמתי. ותקנו ברכה משלהם לאור האירועים האחרונים: "מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבוֹתֵינוּ אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקֹב, וְאִמּוֹתֵינוּ שָׂרָה רִבְקָה רָחֵל וְלֵאָה, הוּא יְבָרֵךְ אֶת תּוֹשֶׁבֵי מְדִינַת יִשְׂרָאֵל הַחַיִּים תַּחַת הָאִיוּם הַמַּתְמִיד שֶׁל טִילֵי הֶרֶס וּמָוֶת... יְהִי רָצוֹן מִלִּפְנֵי יוֹשֵׁב בַּמְּרוֹמִים שֶׁיִּתֵּן עֵצָה טוֹבָה בְּלֵב כָּל קְבַרְנִיטֵי הַמְּדִינָה שֶׁיֵּדְעוּ לְנַהֵל אֶת מִלְחֶמֶת הָעָם בְּתּוּשִׁיָּה, בְּהֲבָנָה וּבְחָכְמָה כְּדֵי לְהַשִּׂיג אֶת הַמַּטָרָה הַצּוֹדֶקֶת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מצגר הבוקר עם חיילי גבעתי
מומלצים