שתף קטע נבחר

צילום: AP

תמיר בדרום: המתכוננים לבגרות יחזרו ללמוד

שרת החינוך שביקרה בבית ספר שנפגע מרקטה אמרה כי תלמידי שכבות י"א ו-י"ב, שאמורים להיבחן בבגרות החורף יחזרו ללמוד, אבל רק במרחבים מוגנים. בינתיים, לא ינתנו לתלמידי הדרום הקלות בבחינות

חוזרים לשגרה כדי להתכונן לבגרות. שרת החינוך יולי תמיר הודיעה הבוקר (יום ו') כי תלמידי כיתוב י"א ו-י"ב ביישובי הדרום, יחזרו ללימודים בשבוע הבא. בני הנוער ילמדו במרחבים ממוגנים כדי שיהיה ניתן להכין אותם לקראת בגרויות החורף המתקרבות. בחינת הבגרות באנגלית אמורה להיערך בעוד 12 ימים.

 

 

"ביום ראשון תצא הנחיה מסודרת לכל הצוותים העירוניים כיצד לקיים את התיגבורים לקראת הבגרויות", אמרה תמיר, "אנחנו רוצים לתת תמיכה וסיוע כדי שיוכלו להתכונן לבחינות כמו שצריך".

 

תמיר אמרה כי אין כוונה בשלב זה לעניק לתלמידי הדרום הקלות בבחינות. "אין דבר אידיאלי זו מלחמה", אמרה תמיר, "הלקח שלנו משנים האחרונות שאצל ילדי שדרות ועוטף עזה המצב לא פגע בבחינות, והם עשו עבודה יפה מאד ללא הקלות".


השרה תמיר עם ילדים בדרום (צילום: הרצל יוסף)

 

בגני הילדים הממוגנים באיזור עוטף עזה, כבר חזרו הילדים לשגרה. תלמידי החינוך המיוחד זוכים גם הם כבר מספר ימים לסיוע של סייעות המבקרות בבתים.

 

במהלך סיור בבית ספר שנפגע מרקטה סיפרה השרה תמיר כי מאז פתיחת המבצע הדרום, מפעיל משרד החינוך מערכת של למידה ממוחשבת מהבית. רק בשבוע האחרון היו כ-150 אלף כניסות לאתרי המשרד. כמו כן תוגברו השרותים הפסיכולוגיים שמעניקים לתלמידים סיוע מיוחד במקלטים.

 

תמיר אמרה כי הפגיעה בבית הספר מוכיחה מדוע חשוב לא לקחת סיכונים. "אסור ללחוץ על חזרה מוקדמת שתגרום לקבלת החלטות לא שקולות", 

אמרה וציינה כי במשרד החינוך מעריכים את העלות של כל הפעילויות הנעשות בזמן מצב החירום ברשויות בכ-4 מיליון שקלים לשבוע.

 

השרה תמיר ביקרה גם במקלט בו לנות מספר משפחות. "הילדים פוחדים, אבל צריך להמשיך במבצע ברצועה", אמר יחיאל אלבז שלן במקלט, "למזלנו, בעירייה ובמשרד החינוך נותנים לילדים פעילויות והמשפחות שישנות פה מסתדרות. אחד מעודד את השני וככה עוברים את התקופה הקשה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אילנה קוריאל ויהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא למהר לחזור ללימודים. תמיר
צילום: מוקי שוורץ
מומלצים