שתף קטע נבחר

צילום: AP

משעל: אם תיכנסו קרקעית - יהיו 4 גלעד שליט

בעוד כוחות צה"ל ערוכים סביב הרצועה, ראש הלשכה המדינית של חמאס מזהיר את ישראל: "עזה תטביע אתכם בים הכישלון. אולי יהיה גלעד שליט שני, שלישי ורביעי". הוא התעקש: מצב ההתנגדות טוב, האויב נכשל בפגיעה במערך הרקטות

בעוד כוחות צה"ל מוכנים לפעולה קרקעית שלפי ההערכות בישראל היא בלתי נמנעת, מזהיר מנהיג חמאס: "גורל שחור מצפה לכם". ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, נשא נאום טלוויזיוני מוקלט ששודר אמש (יום ו') ברשת אל- ג'זירה, איים על ישראל במחיר כבד אם תנקוט במהלך יבשתי והבטיח כי "עזה תנצח".

 

מבצע "עופרת יצוקה"

 

"דמה של עזה הוא הדרך הקצרה ביותר לכישלונכם", אמר משעל, והזהיר מפני חטיפת חיילים: "אתם תגלו שעזה היא קללת ההיסטוריה שלכם, היא זו שתטביע אתכם בים הכישלון.

 אם תיכנסו לעזה ביבשה - גורל שחור מצפה לכם. אם תעשו צעד טפשי שכזה אולי יהיה לכם גם גלעד שליט שני, שלישי ורביעי".

 

הוא שיבח את תושבי עזה על עמידתם מול תקיפות חיל האוויר ואמר כי חרף הפגיעות הקשות, תשתית חמאס לא נפגעה באופן משמעותי. "האויב חושב שהמכה האווירית, שאכן הייתה קשה, תפחיד את אנשי עזה - אולם הוא הופתע שעזה מחזיקה מעמד. האויב השמיד מטות, מסגדים, בתים ואמבולנסים, אבנים ועצים, אך תושבי עזה יודעים את האמת – מצבה של ההתנגדות בעזה טוב והיא ספגה רק אבידות קטנות מאוד. אני אחראי למה שאני אומר. האויב נכשל בניסיונותיו לפגוע במערך הרקטות והעדות לכך היא שהוא פגע במשאית שהובילה בלוני גז וכך הודה גם ארגון 'בצלם' הציוני".


כוחות צה"ל מחוץ לרצועת עזה (צילום: AP)

 

משעל שב והדגיש כי תנועתו אינה מוכנה להתפשר כדי להביא להפסקת אש: "דרישתנו ברורה - הפסיקו מיד את התוקפנות, הסירו את המצור ופיתחו את המעברים". הוא גם קרא להמונים בעולם הערבי להמשיך בהפגנות נגד פעולת ישראל.

 

מסר למצרים, וגם לאובמה

אחרי שמנהיג חמאס מדמשק קרא השבוע לתושבי הגדה המערבית לפתוח באינתיפאדה שלישית, הוא המשיך במסריו: " יש לכם אחריות היסטורית. התחלתם באינתיפאדה שלישית? העמיקו אותה! הוכחתם שאנו עם אחד ושאי אפשר להפריד בין עזה לגדה", אמר משעל.

 

משעל שלח מסר למצרים ואמר כי אין לאיש סיבה לחשוש מפתיחה מתמדת של מעבר רפיח: "איננו רוצים גבול פתוח אלא מעבר ככל המעברים. אשר לסוגיית ההגירה למצרים - הדבר לא קרה לא ב67', לא ב-48' ולא יקרה עתה. לא תהיה הגירה היום אלא ג'יהאד והתנגדות".

 

משעל ניצל את ההזדמנות גם כדי לתקוף את נשיא ארצות הברית הנבחר, ברק אובמה.

 "מר אובמה, ההתחלה שלך לא טובה. גילית מעורבות בפיגועים במומבאי, אך כאן אתה לא עושה דבר. גילית מוסר כפול - התערבת לצד הבודהיזם אך לא לטובת שמונה מסגדים שהותקפו".

 

הוא אמר עוד כי "אנו יודעים שאין לנו עומק ושיכולותינו צנועות, אך האמונה שלנו היא בלתי רגילה. זוהי מערכה שנכפתה עלינו, אנו מוכנים לאתגר וננצח. לא איימנו על האויב במילים אלא במעשים. נגן על אדמתנו לאחר שהתכוננו לכך מראש היטב. נביס את כל כוחותיכם. אנו הקורבן ואתם התליין. אנו צודקים ואתם העושקים", הוסיף משעל.

 

במקביל, נשא אמש מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, נאום מוקלט נוסף. הוא שב ותקף את מנהיגי מדינות ערב, על שלא הצליחו להסכים על כינוס פיסגה ערבית דחופה בנושא הלחימה בעזה: "האם מה שקורה בעזה לא מצדיק פגישה דחופה של המנהיגים הערבים?", תהה, האשים אותם בבגידה ואמר כי הם אינם יכולים להיפגש משום שהם אינם מסוגלים לקבל החלטות.

 

מלחמת עזה - עדכונים אחרונים:

 

 

 

  • ארצות הברית ממשיכה לגבות את ישראל: בהתייעצויות שקיים הנשיא ג'ורג' בוש הוחלט שלא ליזום בינתיים מהלך להפסקת אש. מזכירת המדינה קונדוליזה רייס אמרה כי "חמאס אשם במצב הקשה של האזרחים".

פורסם לראשונה 02/01/2009 21:54

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משעל. מזהיר
צילום: AP
"לא פגעתם במערך הרקטות"
צילום: AP
"עזה מחזיקה מעמד"
צילום: רויטרס
פגיעת גראד באשקלון, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים