שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כנס השופטים: חודדו תחומי האחריות של הקוונים

  בכנס החורף הושם דגש על שיתוף הפעולה ועבודת הצוות בין השופטים לקוונים. דוחות ביקורת שימצאו בלתי ראויים - יבוטלו ע"י הוועדה המקצועית

  כנס החורף המקצועי של איגוד השופטים נערך בסוף השבוע. בכנס הושם דגש על שיתוף הפעולה ועבודת הצוות בין השופטים לקוונים (עוזרי השופטים). בכנס הוגדרו תחומי האחריות של השופטים והעוזרים, וכמו כן חודד נושא הטיפול ההולם במשחק אלים ואגרסיבי מעל המותר.

   

  לראשונה, ובהתאם לנהוג בסדנאות של אופ"א ופיפ"א, חולקו השופטים ועוזרי השופטים לקבוצות עבודה נפרדות, וזאת בנוסף לקבוצות עבודה משותפות של שופטים ועוזרי שופטים. בכנס השתתף מרצה בכיר מאופ"א אשר חידד בפני השופטים את הנחיות אופ"א לגבי תחומי האחריות של שופטים ועוזרי שופט.


  מנשה משיח. קיבל תג שופט בינ"ל (צילום: אלי אלגרט)

   

  במהלך הכנס גם התכנסה הוועדה המקצועית של האיגוד והוציאה הנחיות ברורות בנושא תחומי האחריות בתוך צוות השיפוט. הוועדה המקצועית החליטה להשתמש במנדט שניתן לה ע"פ התקנון על מנת לבטל דוחות ביקורת שאינם משקפים את אשר התרחש בפועל במגרש. מקרים חריגים
  מתחילת העונה נידונו בוועדה, כאשר דוחות הביקורת שנמצאו בלתי ראויים יבוטלו, והמבקרים המעורבים יזומנו לתת הסברים. החל מתאריך 1.1.09, דוחות ביקורת בלתי ראויים יידונו מיידית ויבוטלו, והמבקרים שדוחותיהם יימצאו בלתי ראויים יושעו לאלתר.

   

  ביום הראשון ערכו השופטים ביקור ב"יד ושם" שהותיר רושם עז על כל השופטים. בכנס הוענקו תגים בינלאומיים לשופטים, ביניהם למינויים החדשים: מנשה משיח (שופט בינ"ל) לו העניק את התג השופט חיים יעקב אותו הוא מחליף, דביר שמעון (עוזר שופט בינ"ל), ארז פפיר ותומר כהן (שופטי כדורגל באולמות בינ"ל).

   

  יריב טפר, מנכ"ל איגוד השופטים, סיכם את הכנס: "היה כנס מקצועי מצוין בסטנדרטים בינ"ל של אופ"א ופיפ"א. כולנו תקווה שלאחר הכנס צוותי השיפוט יעבדו בצורה הרמונית, ושיתוף הפעולה יהיה טוב יותר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים