שתף קטע נבחר

עונש למטריד קטינות בצ'ט: שנה וחצי על תנאי

יהושע פישטון, בן 32 מירושלים, הודה כי הטריד קטינות בצ'טים ברשת, הורשע ונידון לשנה וחצי מאסר על תנאי וקנס כספי. אך השופטת מתחה ביקורת על התחקיר העיתונאי בו נתפס פישטון: "על התקשורת לדווח על חדשות ולא לייצר אותן"

בית משפט השלום בתל אביב גזר שנה וחצי מאסר על תנאי וקנס על יהושע פיטשון, בן 32 מירושלים, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, כי נהג לשוחח בצ'טים באינטרנט

עם קטינות כאשר הוא מתחזה לדניאל, מחנך גופני, רווק בן 27.

 

במסגרת תחקיר של ערוץ 10 הוא שוחח עם תחקירנית שהתחזתה לילדה בת 13, והודה בבית המשפט כי לשיחות היו תכנים מיניים בוטים. באחת השיחות הוא אף התפשט ואונן מול המצלמה ובשיחה אחרת הראה לבת שיחו סרטון וידאו פורנוגרפי ואמר לה כי באמצעות הסרטון ילמד אותה לענג את עצמה.

 

בנוסף הוא אף קבע פגישה עם התחקירנית ואף הגיע לבית שם חיכתה לו שחקנית. הוא צולם כשהוא מגיע לבית לצורך מפגש כביכול עם ילדה בת 13.

 

פיטשון שולב בקבוצה טיפולית ייעודית לעברייני מין, ושירות המבחן קבע בעניינו כי לקח אחריות על מעשיו, הביע חרטה, ובעיקר מתבייש ומצטער על הפגיעה החמורה באשתו ובני משפחתו. עוד נקבע כי רמת הסיכון הנשקפת ממנו היא נמוכה, ולכן שירות המבחן המליץ להסתפק בענישה מרתיעה בלבד.

 

השופטת מתחה ביקורת על התחקיר

התחקיר הטלוויזיוני של דב גילהר בערוץ 10 לפני כשנה, "ילדות בסכנה", אודות בגירים הפונים בהצעות ומסרים בעלי אופי מיני לקטינות באתרי צ'ט, חולל בשעתו סערה ציבורית, הן ביחס לממצאי התחקיר, והן ביחס לכשרות העבודה העיתונאית שמאחוריו. התחקיר אף הביא לדיון בנושא בכנסת.

לפני כחודש, הורשע אדם נוסף בהטרדת קטינות בעקבות התחקיר - ונידון לעבודות שירות.

 

השופטת דורית רייך-שפירא התייחסה בגזר הדין לתחקיר ערוץ 10 וכתבה: "יש בכוחה של התקשורת לתרום תרומה מבורכת לגילוי עבירות וחשיפת עבריינים. במדינה דמוקרטית על התקשורת לבצע תפקידה במקצועיות מוסרית, לדווח על חדשות מבלי שתיצור אותן.

 

דיווח עיתונאי, אין בו להפקיע את זכויותיהם של נשואי הכתבות, ולכן התחקירנים מחוייבים לתת לזכויות הפרט את המשקל המידתי הקבוע בחוק. דברים אלו נכונים במיוחד בהתחשב ברוחב הפריסה של התקשורת הטלוויזיונית והפוטנציאל ההרסני שגלום בה. אין להשלים עם מציאות בה מוכרע דינו של אדם לשבט או לחסד באמצעות התקשורת, ללא בקרה של גורמי אכיפה מוסמכים".

 

בתום המשפט קבעה השופטת כי הנאשם יהיה נתון במבחן למשך שנתיים והקנס שניתן לו הוא בסך 4,500 שקלים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שנה וחצי למטריד הקטינות
צילום: index open
מומלצים