שתף קטע נבחר

זירת הקניות

עיתון הוותיקן: גלולות היריון מזהמות את הטבע

בכתבה בעיתון הרשמי של הוותיקן נטען כי שתן של נשים שנטלו גלולות למניעת היריון מזהמת את הטבע וגורמת למיליוני גברים אין-אונות. מומחים ורוקחים דחו את הטענות בביטול: ההורמונים מהגלולה נספגים בגוף, וממילא הם מצויים בסביבתנו כל העת

הוותיקן מגייס את השמירה על הסביבה גם למאבק שלו בשמירת ערכי המשפחה: בכתבה בעיתון הרשמי של הוותיקן, "ל'אוסרבטורה רומאנו", נטען כי גלולות נגד היריון מזהמות את הסביבה ואחראיות לאין-אונות בקרב גברים.

 

"(הגלולה) השפיעה במשך שנים מספר באופן הרסני על הסביבה, כתוצאה מפליטה של טונות של הורמונים לטבע (באמצעות השתן)", כתב פדרו חוסה מריה סימון קסטלוי, נשיא הפדרציה הבינלאומית של אגודות בריאות קתוליות.

 

"יש לנו הוכחות מספיקות כדי לקבוע שסיבה משמעותית לאין-אונות בקרב גברים במערב היא זיהום סביבתי שנגרם כתוצאה מאותה גלולה", אמר קסטלוי - אך לא פירט. "אנו ניצבים בפני השפעה אנטי-סביבתית מובהקת שדורשת הבהרה נוספת מצד היצרנים", הוא הוסיף.

 

ארגונים שונים מיהרו לדחות את טענותיו של קסטלוי. "אחרי שהם נספגים בגוף, להורמונים שבגלולות למניעת היריון אין עוד את התכונות האופייניות להורמונים נשיים", אמר ג'אנבנדטו מליס, סגן נשיא איגוד המחקר בנושא מניעת היריון לסוכנות הידיעות האיטלקית אנסה.

 

"ההורמונים הכלולים בגלולות, כמו אסטרוגן, נוכחים בכל מקום... במוצרי פלסטיק, בחומרי חיטוי ואפילו בבשר אותו אנו צורכים", אמרה פלביה פרנקוני, מאגודת הרוקחות האיטלקית.

 

ההתבטאות בנושא הגלולות למניעת היריון מגיעה כמה חודשים לאחר שהאפיפיור בנדיקטוס ה-16 שב וגינה את השימוש באמצעי מניעה. (אמצעים אלה) משמעותם סתירה של האמת האינטימית של התייחדות מינית אוהבת, שמעניקה את המתנה האלוהית של חיים", כתב מנהיגם של 1.1 מיליארד מאמינים קתולים במלאת 40 שנה למכתב של הכס הקדוש בנושא.

 

המכתב - הקרוי אנציקליקה - נשלח מטעם האפיפיור לכל הבישופים הקתוליים ברחבי העולם ועוסק בהיבט מסויים של האמונה הקתולית. האנציקליקה בנושא אמצעי מניעה פורסמה כאשר הגלולה רכשה לעצמה מוניטין כפיתוח רפואי המעודד מתירנות מינית עבור נשים ברחבי העולם. העמדה הנוקשה שהציג הוותיקן בנושא באותו מכתב גרמה למיליוני מאמינים קתולים להרחיק עצמם מהאמונה הקתולית.

 

זוהי הפעם השנייה בתוך שבועיים בה משאיל הוותיקן דוגמאות מתחום האקולוגיה על מנת לבטא את עמדותיו הדתיות. בשלהי דצמבר אמר האפיפיור בנדיקטוס ה-16 כי הצלת האנושות מהתנהגויות הומוסקסואליות וטרנסקסואליות שקולה בחשיבותה להצלת יערות הגשם מהכחדה.

  

בנאום חגיגי שנשא בפני ה"קוריה" - ההנהלה המרכזית של הוותיקן - אמר האפיפיור: "הכנסייה צריכה להגן על אדם מהרס עצמו. נדרשת מעין אקולוגיה אנושית. היערות הטרופיים ראויים להגנתנו. אבל האדם, כיצור חי, זכאי ללא פחות מכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
אילוסטרציה
צילום: סי די בנק
מומלצים