שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס
  היערכות המילואים: אבות מצפים להצטרף לבנים
  לא רק שיעור ההתייצבות למילואים גבוה: המוטיבציה גבוהה כל-כך, עד שמלבד הכוחות שנקראו, הגיעו יותר מ-10% מתגייסים נוספים. בינתיים, הם מתאמנים לפי עצות שמגיעות מהשטח
  במרכז לאימוני יבשה בצאלים (מל"י) מורגשת לאחרונה תכונה רבה. מאז שהופצו צווי הגיוס לאנשי המילואים, נאלצו במרכז האימונים לשחרר גדודים שהתאמנו במקום, על מנת לפנות את שטחי האימונים לחטיבות המיועדות ללחימה ברצועת עזה.

   

  לדברי קצין בכיר, שיעור ההתייצבות למילואים גבוה במיוחד. המוטיבציה גבוהה כל-כך, עד שמלבד הכוחות שנקראו לצורך הכנות לקראת אפשרות לפעילות ברצועה, הגיעו בין 10%-15% מתגייסים נוספים, שרובם ישוחררו בימים הקרובים משום שאין צורך להפעילם.

   

  "עופרת יצוקה" - דיווחים אחרונים

    

  בצה"ל נערכים לאפשרות של העמקת המהלך הקרקעי והכנסת כוחות נוספים, הנשענים ברובם על מערך המילואים. בין אנשי המילואים שהתגייסו, גם אבות לחיילים בשירות סדיר שנמצאים בשעה זו בתוך רצועת עזה.


  לוחמים מתאמנים בבסיס צאלים (צילום: ג'ורג' גינסברג)

   

  הגדודים שעורכים כעת רענון לקראת אפשרות שיצטרפו לפעולה, קיבלו לפי צה"ל ציוד חדיש במסגרת התוכנית שהפעיל הצבא לאחר מלחמת לבנון השנייה. הציוד דומה מאוד לזה של החיילים הצעירים.

   

  כל החיילים עברו בשנתיים האחרונות אימונים המוכוונים לרצועת עזה ומכירים היטב את תנאי השטח והאתגרים. במסגרת האימונים התמודדו מול "אויב" מבוים, שפעל בדרכי הפעולה של חמאס בכל הנוגע ללחימה בשטח בנוי וצפוף.

   

  טיפים מהחיילים בשטח

  לדברי הקצין הבכיר, מאז שהחלה הלחימה בעזה, מתקבלים עדכונים מהכוחות בשטח, דרך נציגים של זרוע היבשה, והלקחים מועברים ישירות לכוחות המילואים. אלה נעזרים בעצות ובלקחים שהופקו בימים הראשונים ללחימה ומתאמנים לפיהם. עד סוף השבוע צפויים החיילים לסיים את פרק הרענון.

   

  רב סרן (מיל') עידו פלג, סגן מפקד גדוד בחטיבת הנגב,

  סיפר שהוא וחייליו היו על סף סיום תעסוקה מבצעית בגבול ישראל-מצרים. לדבריו, במקום להחזיר את הציוד, הם קיבלו הנחייה להמשיך את שירות המילואים שהתחיל לפני שלושה שבועות. "אנחנו במוטיבציה גבוהה, מבינים את חשיבות העניין והחיילים כלל לא מתוסכלים, אלא נערכים לכל משימה שנידרש" אמר.

   

  לדבריו, רמת הציוד של חייליו טובה מאוד והאימונים שעברו בשנתיים האחרונות הכינו אותם היטב לקראת אפשרות לפעול בתוך רצועת עזה. סגן מפקד אחת הפלוגות בגדוד, סרן (מיל') בועז רובין, משוכנע שאם יבקשו מחבריו לסייע למבצע, התרומה שלהם תהיה רבה מאוד. "אנחנו לא ששים אלי קרב, אבל מבינים שמה שקורה בדרום לא יכול להימשך. לכולנו יש משפחות וחברים ביישובים ובערים בהן נופלות רקטות וצריך לעשות הכול על מנת להביא למצב חדש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתאמנים בשטח בנוי
  צילום: ג'ורג' גינסברג
  מכינים ציוד
  צילום: ג'ורג' גינסברג
  מומלצים