שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אוניברסיטה סגורה: "כל פעם לומדים בבית אחר"

באוניברסיטת בן גוריון ובמכללת ספיר שולחים חלק מהסטודנטים ללמוד במרכז. אחרים משלימים חומר ביחד עם חברים: "אנחנו בבתים, נפגשים חבר'ה ולומדים יחד". השרה תמיר: "הסמסטר לא בסכנת ביטול"

הירי על יישובי הדרום השבית את הלימודים לא רק בבתי הספר, אלא גם ב-10 מכללות ובאוניברסיטת בן גוריון. התוצאה היא שכ-35 אלף תלמידים נאלצים להישאר בבית. כדי לנסות ללמוד משהו בכל זאת, מעתיקים מוסדות הלימוד חלק מהשיעורים למרכז, ובמקרים אחרים מוצאים הסטודטים פתרונות יצירתיים כדי להשלים את החומר.

 

"מיום רביעי הפסקנו ללמוד. אנחנו לומדים בבתים, נפגשים חבר'ה ולומדים יחד. לומדים בצורה עצמאית, זה לא למידה של קורסים", מסביר ירון פניגר, סטודנט להנדסה תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון.

 "לכולנו יש משפחות במרכז ובכל פעם לומדים בבית אחר. מבחינת מטלות וקורסים הודיעו שהכל נדחה ויהיו עידכונים בהתאם למצב".

 

שרת החינוך, יולי תמיר, התייחסה למצב הבעייתי ואמרה ל-ynet: "אני לא חושבת שהסמסטר בסכנה, בינתיים עבר פחות משבוע בלי למידה. מאז שעבר חוק הסטודנטים המשרתים במילואים, הם לא צריכים טובות, הכל מסודר ומאורגן".

 

תמיר תסייר היום (ג') בדרום עם חברי המועצה להשכלה גבוהה ותיפגש עם ראשי המוסדות. "נחליט איך דואגים לסטודנטים בדרום. בחלק מהמקומות אפשר לחזור באופן מדורג ללימודים מאובטחים. כל האוניברסיטאות כעת בקשר עם הסטודנטים, חלק מלמדות מרחוק. נעריך ביחד מה עושים", אמרה.

 

מדובר אוניברסיטת בן-גוריון נמסר כי "הסטודנטים לא ייפגעו בשל הפסקת הלימודים הנובעת מהמצב. בכל בוקר מתכנס צוות חירום האוניברסיטה. אם יהיה שבוע השבתה נוסיף שבוע לסמסטר. הכל פונקציה של המצב. כרגע, אין חשש לביטול הסמסטר". באוניברסיטה מדגישים כי למעט ביטול הלימודים, הפעילות המחקרית במוסד נמשכת. 

 

מספיר עברו לסינמטק בתל-אביב

תלמידים מאוניברסיטת בן גוריון לומדים מדי פעם באוניברסיטה העברית בירושלים. ביום חמישי האחרון למשל הגיעו הסטודנטים הדרומיים להרצאתו של פרופ' נלסון פריימן, מבית הספר למינהל עסקים באוניברסיטת קולומביה בניו-יורק.

 

לדברי סגן יו"ר המועצה להשכלה גבוהה, פרופ' נחום פינגר, "היתה קבוצה מיוחדת של סטודנטים למינהל עסקים שבאו לשמוע הרצאה באנגלית שהיתה אמורה להתקיים באוניברסיטה בנגב ובשל המצב לא יכלה להתקיים שם. לא רצו לבטל את ההרצאה, שכן המרצה הגיע לימים ספורים בלבד ולכן הם למדו באוניברסיטה העברית מהבוקר עד הערב".

 

במכללת ספיר העבירו את לימודי בחוג לקולנוע לקמפוסים שונים באיזור המרכז. בין היתר מתקיימים שיעורים בסנימטק בתל אביב, בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל-אביב, ובכמה חברות שפתחו אולפני צילום עבור התלמידים.

 

הקורסים שמתנהלים הם בעיקר לתלמידי שנה א' וקורסי חובה בשנה ב'.

 גם תלמידי הנדסאים, הנדסאי אדריכלות והנדסאי בניין, עברו ללמוד במרכז מאחר שמבחני ההסמכה שלהם מתקיימים בחודש הבא.

 

"יש קורס אחד שמתקיים באוניברסיטת תל אביב, עובדים על סרטי גמר ויש גם בסנימטק בתל אביב", אמר אייל כהן, סטודנט לקולנוע, "יכול להיות שיעבירו את כל המערכת לתל אביב. לי זה מאד נוח כי אני תושב גבעתיים. אתמול היה שיעור סדנא בתל אביב וזה לא נוח לכולם, הרבה התבאסו כי זה אומר לנסוע. הכיתות לא מלאות, אנחנו לא ממש לומדים, יש רק קורס אחד מתוך מערכת של 11 שעות".


פורסם לראשונה 05/01/2009 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
אוניברסיטת בן גוריון בימים יפים יותר
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים