שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

סיפורי ההרוגים: הטנק נפגע, אך עמית שב לעזה

יומיים לפני שנהרג שוחח סמ"ר עמית רובינזון עם אביו. "הוא לא דיבר על פחד. הוא היה מלא באדרנלין", סיפר גיסו. "כשהטנק שלו נפגע והוא יצא משם, חשבנו שהיה לו נס - מתברר שסיימנו עם הניסים". סרן עומר רובינוביץ' הדריך ילדים בשנת שירות מטעם השומר הצעיר

ביום שלישי, בשעת לילה מאוחרת, התקשר סמ"ר עמית רובינזון למשפחתו בקיבוץ מגל וסיפר כי הוא וחבריו יצאו מרצועת עזה לאחר שהטנק שלהם נפגע. אתמול (יום ה') נהרג עמית מירי צלף פלסטיני לעבר כוח צה"ל בצפון רצועת עזה. בתקרית אחרת נהרג סרן עומר רובינוביץ', בן 23 מערד נהרג בחילופי אש עם מחבלים.

 

גיסו של עמית, אסף פריאל, סיפר על השיחה האחרונה עם המשפחה: "עמית דיבר עם אבא שלו ובשיחה הוא לא דיבר על פחד. הוא היה מלא באדרנלין. היה ברור שהוא רוצה לחזור לעזה. לצערנו הוא חזר לעזה ואתמול הוא נהרג".


דיבר עם אביו ביום ג'. עמית רובינזון (צילום רפרודוקציה: ג'ורג' גינסברג)

 

עמית התגייס לפני כשנה לצבא, לאחר הטירונות בשיריון הוא עבר קורס טענים. בני משפחתו סיפרו, כי עמית המשיך את דרכו של אביו ששירת גם הוא בשיריון. "הוא רק סיים את הקורס ומיד אמרו להם שהם נכנסים לעזה", סיפר הגיס. "המשפחה ידעה שהוא בעזה וכל הזמן הם היו מול הטלוויזיה. גם הם היו מודאגים כמו כל הורה אחר שיודע שהבן שלו נמצא ברצועה. עמית, כשהיה בעזה, הרגיש שהוא במלחמה ומאוד רצה להמשיך לשרת בצבא".

 

עמית, למד בבית ספר התיכון "מעין השחר" והיה מאוד חברותי. "הוא היה ילד שכולם אהבו. היה טוב בטניס שולחן, היו לו הרבה חברים. הוא התעסק גם ביחצ"נות של מסיבות", סיפר פריאל. "ידענו שהוא בעזה. כשנפגע הטנק שלו והוא יצא משם, חשבנו שהיה לו נס כשהטנק עצמו נפגע והוא לא, ושאין סיכוי שכעת משיצא מעזה עם הטנק הפגוע - שייקרה לו משהו. אך מתברר שסיימנו עם הניסים".

 

לבית המשפחה בקיבוץ מגל, מזרחית לחדרה - לא רחוק מקו התפר, הגיעו חברים ובני משפחה רבים, לעודד את המשפחה. משפחת רובינזון היא משפחה המתגוררת שנים רבות בקיבוץ.  עמית, בן הזקונים, השאיר אחריו הורים - סילביה ואליהו, אשר עלו מארגנטינה לפני שנים רבות והתיישבו בקיבוץ ושתי אחיות: ליאת ונעם.

 

האירוע שבמהלכו נהרג עמית רובינזון - ירי צלפים - הוא אחד האיומים המרכזיים על כוחות צה"ל הפועלים בצפון הרצועה. גורמים צבאיים מציינים כי לצד המטענים, מנסים אנשי חמאס לפגוע בכוחות באמצעות ירי צלפים, על-מנת שלא להיקלע עמם לעימותים. באירועים רבים במהלך הפעילות בהם פועל כוח באמצעות משוריינים, נמנעים אנשי החמאס להתקרב לכוחות ומעדיפים לשגר טילים ולפעול באמצעות ירי צלפים.  

 

"עומר היה מסור למדינה"

עשרות בני משפחה, חברים ומכרים הגיעו לבית משפחת רובינוביץ' בערד, כדי לנחם את הוריו של סרן עומר, שנהרג בפעילות ברצועת עזה.


עומר היה מסור למדינה. עומר רובינוביץ ז"ל (צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל)

 

"עומר היה מסור למדינה", סיפר סבו, זבולון רובינוביץ'. "הוא התגייס לצה"ל ובמשך זמן חיפש את מקומו שם, עד שנפל על יחידת אגוז. בתקופה שהיה טירון, בהתנתקות, היתה לי שיחה איתו ואמרתי לו כמה דברים שהוא חייב אותם למדינה שלו.

 אמרתי לו כי מרגע שנשבע לצה"ל בנוכחות הדגל המורם, הוא חייב לשמוע לכל פקודה אם בא לו או לא, וכך הוא נהג גם עם החיילים שלו".

 

הסב סיפר כי בעבר היה עומר מדריך טירונים. "אחרי שהוא סיים אימון לוחמים הוא קיבל תפקיד של מדריך טירונים. הטירונים האלה צריכים להשתחרר במרס. ממה שאני יודע הם מאוד אהבו אותו והוא אהב אותם". לפני גיוסו לצה"ל, היה עומר בשנת שירות מטעם השומר הצעיר ובמשך שנה התנדב בקיבוצים ברחבי הארץ בטיפול של ילדים.


פורסם לראשונה 08/01/2009 22:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמ"ר עמית רובינזון
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
סרן עומר רובינוביץ'
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
מומלצים