שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דיווח: בניגוד לבוש, אובמה ידבר עם חמאס

  העיתון הבריטי "גרדיאן" מדווח, כי יועציו של אובמה דוחקים בו ליזום מגעים חשאיים או מגעים בדרך נמוך. זאת, משום שבוושינגטון יש הכרה הולכת וגוברת בכך שמדיניות החרמת החמאס אינה מצמיחה תועלת

  הממשל האמריקני החדש, בראשות ברק אובמה, מתכוון לזנוח את מדיניות ממשל בוש כלפי החמאס, ולכונן ערוץ הידברות עם הארגון. כך מדווח היום (יום ו') העיתון הבריטי "גרדיאן", מפי מקורות המקורבים לצוות המעבר של נשיא ארצות הברית הנבחר.

   

  אם הממשל החדש אכן יכונן קשרים עם חמאס, יהיה זה שינוי חד לעומת מדיניות הנשיא היוצא, ג'ורג' בוש, שהחרים לחלוטין את הארגון.

   

  הדיווח של העיתון הבריטי נשען על דברי שלושה מקורות, הבקיאים בדיונים המתנהלים במחנה אובמה. לפי הדיווח, איש אינו מדבר על כך שאובמה יאשר משא ומתן דיפלומטי ישיר מול החמאס בראשית ימי ממשלו, אולם יועציו דוחקים בו ליזום מגעים חשאיים או מגעים בדרך נמוך. זאת, משום שבוושינגטון יש הכרה הולכת וגוברת בכך שמדיניות החרמת החמאס אינה מצמיחה תועלת.

   

  אחת האפשרויות שהועלו במחנה אובמה, כך לפי העיתון, היא לקיים קשרים בין חמאס לשירותי המודיעין האמריקניים, בדומה לאלה שהתקיימו בין ארצות הברית לאש"ף בשנות ה-70 של המאה הקודמת, כשלישראל נודע על הקשרים האלה רק בשלב מאוחר בהרבה.

   

  בחודש שעבר קיבלו אנשיו של אובמה דו"ח מקיף והמלצות למדיניות הממשל האמריקני גם בנושא החמאס. מחברי הדו"ח המליצו לוותר על הדרישות שחמאס יכיר בישראל, יוותר על המאבק המזוין ויקבל את ההסכמים שנחתמו עם ישראל.

   הם גם הביעו תמיכה בקיום בחירות ברשות הפלסטינית, למרות שלא ניתן לקבוע את תוצאותיהן.

   

  בנוגע לתהליך המדיני בערוץ הישראלי-פלסטיני, קובע הדו"ח כי "כישלון בפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, יפגע במעמדה של ארה"ב במזרח התיכון ויחזק את איראן. ההמלצה לנשיא אובמה היא לעודד הפסקת אש בין ישראל והפלסטינים ותמיכה בממשלת אחדות פלסטינית, שכן אין אפשרות לקדם יוזמה דיפלומטית יעילה להשגת שלום כל עוד הפלסטינים מפולגים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים