שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

מטחים אל באר שבע ואשדוד; פצוע קל באשכול

חמאס שיגר את תשובתו הרועמת להחלטת מועצת הביטחון הקוראת להפסקת אש במספר מטחי רקטות ופצצות מרגמה. באר שבע ואשדוד סופגות עוד ועוד מטחים. רקטות נורו גם אל אשקלון ושער הנגב. אדם נפצע קל מירי פצמ"ר אל אשכול

התשובה הרועמת של חמאס למועצת הביטחון: ביום ה-14 למבצע "עופרת יצוקה", ושעות ספורות לאחר שמועצת הביטחון קראה להפסקת אש נמשך הירי אל ישראל - יישובי הדרום מוסיפים לסבול מטרור הרקטות. ב-12:00 לערך נשמעה אזעקה באשדוד. רקטה פגעה בשטח פתוח בעיר. מספר תושבים לקו בחרדה. גם בסביבות 13:00 נפלה רקטה באזור פתוח ליד העיר.

 

חצי שעה לפני כן פגעו שלוש רקטות בשער הנגב. ב-10:00 פגעה רקטה בשטח פתוח בבאר שבע. לא דווח על נפגעים או נזק. רבע שעה לפני כן נורו שלוש רקטות אל בירת הנגב. בסך הכל נורו כ-30 רקטות אל יישובי הנגב. רקטות פגעו באזור אשקלון ושער הנגב. אדם נפצע קל במטח פצצות מרגמה לעבר אשכול. נזק נגרם לכמה מבנים. רקטת קסאם פגעה ברפת במושב במועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע, נזק נגרם לרפת.


פגיעה ברפת (צילום: זאב טרכטמן)

 

במטח שהיה סמוך לשעה 9:00, פגעו רקטות מדרום לאשקלון ובשטחים פתוחים ליד שדרות. שעה קודם לכן הופעלה אזעקה באשקלון ובאשדוד. לפחות רקטה אחת פגעה בשטח פתוח באזור אשדוד. ארבע רקטות נורו בסביבות השעה 7:00 אל באר שבע, ופגעו כנראה בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או נזק.

 

אזעקת שווא נשמעה הלילה בחלק משכונות בירת הנגב, כתוצאה מתקלה במערכת הצופרים. אביטל, תושבת העיר, ואם לשבעה ילדים, סיפרה ל-ynet: "אנחנו לא ישנים בלילה, ודואגים בעיקר לילדים. עושים קניות וחוזרים ישר הביתה ומסתגרים פה, בגלל המצב. אנחנו משתדלים לפעול על-פי הנחיות פיקוד העורף ורק מקווים שצה"ל לא יפסיק את המבצע".


מקום נפילת הרקטה בשער הנגב (צילום: זאב טרכטמן)

  

ויויאן מזוס, המתגוררת סמוך למקום נפילת הגראד לפני מספר ימים, סיפרה על החששות המלווים אותה לאורך התקופה האחרונה: "רק האזעקה מכניסה אותי ללחץ, אין לנו ממ"ד, אז הבוקר רצתי לחדר המדרגות כאשר שמעתי את האזעקה שהעירה אותי. שכחתי לשים נעליים, אז רצתי החוצה בקור".  

 

בשעה 14:00 היה אמור להתקיים בבאר שבע ניסוי צופרים, אך הוא בוטל. כך נמסר מפיקוד העורף. בעירייה מסרו כי התקלה שהיתה לפנות בוקר במערכת הצופרים בחלק משכונות העיר, נמצאת כעת בבדיקה של פיקוד העורף. 

 

מנתונים שפרסם אמש שירות הביטחון הכללי, עולה כי מאז ראשית המבצע שוגרו אל ישראל יותר מ-450 רקטות. ערים כמו אשדוד, גדרה ובאר שבע מצאו את עצמן תחת אש ובכך הצטרפו לשדרות, אשקלון, נתיבות ויישובים אחרים. הפגיעות שספגו מערכי הייצור והאחסון של הרקטות, לרבות הפגיעה באתרי השיגור ובחוליות משגרים, היו קשות אך טרם הצליחו למוטט את המערך כולו.


פורסם לראשונה 09/01/2009 07:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפילת רקטה בשער הנגב
צילום: זאב טרכטמן
מקום הנפילה באשדוד
צילום: אבי רוקח
מומלצים