שתף קטע נבחר
צילום: רויטרס

הפועלים הסינים רצים לממ"ד: "חמאס בלאגן"

רחוק מהבית, העובדים מסין באשקלון כבר התרגלו לשגרת הטילים, ולא רוצים להדאיג את הילדים שמחכים להם. למרות החיוכים, הם כואבים את "האנשים הפשוטים שנפגעים"

צ'ו שווי, שין תאי וצ'י גוואנג גוו, שלושה פועלי בניין סינים, מקיצים מדי בוקר בשעה 5:00 למציאות האשקלונית הנוכחית - עבודה תחת מטחי טילים. כשהם חוזרים לפנות ערב לביתם בשכונת אפרידר בעיר, הם מצטופפים עם 22 פועלים נוספים בדירה, ורצים בעת הצורך לממ"ד אחד קטן. יצאנו לאשקלון לבקר את הפועלים במקום העבודה ובביתם, לשמוע את דעתם על המלחמה ולראות כיצד הם מנהלים את שגרת חייהם רחוק מהבית, בצל המתקפות.

 

העם הסיני ידוע בחיבתו לישראל, וליהודים בפרט. הסינים מוצאים מכנה משותף בין התרבות היהודית לזו שלהם - שיחד הן "התרבויות העתיקות ביותר". גם לסיפור ההקמה של מדינת ישראל והתמודדותה מול מדינות ערב כמעטים מול רבים,

 הם רוחשים אהדה גדולה.

 

עם זאת, תמונות הזוועה מעזה, ובעיקר אלו של הילדים והנשים שקיפחו את חייהם, לא פוסחים על כלי התקשורת הסיניים.

 

מאז תחילת הפעולה בעזה, נפתח באתר סוכנות הידיעות הסינית "שינהואה", מדור מיוחד שעוסק בעימות הישראלי-פלסטיני. כך למשל, בין הכותרות המתנוססות היום, ניתן לקרוא על "הטרגדיות הפלסטיניות שצצות בזמן ההפסקה ההומניטרית של המלחמה". פלסטינים מספרים שם בהרחבה על "מעשי היהודים", בשלוש השעות היומיות בהן הם יכולים לצאת מהבתים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
אחד הפועלים הסינים
צילום: רועי עידן
מומלצים