שתף קטע נבחר

המשטרה: להעמיד לדין את בכירי הוועד ברכבת

יו"ר הוועד וסגנו, יחד עם בכיר נוסף, חשודים בעבירות של שוחד וקבלת דבר במרמה. בין השאר הם חשודים כי קיבלו עובדים לרכבת תמורת תשלום כספי. יו"ר הוועד הפסיק לקבל שכר מהרכבת

לאחר שנחשפה בדרמטיות לפני כחודש, כאשר פשטה המשטרה על משרדי הרכבת, עולה פרשת השוחד של בכירי ועד העובדים של רכבת ישראל שלב. המשטרה ממליצה להעמיד לדין את בכירי הוועד, עקב מעורבותם בפרשת שוחד מסועפת שנחשפה, בין היתר, עקב תחקיר "כלכליסט", לאחר שבחקירה נמצאו ראיות לכאורה נגד החשודים.

 

המשטרה ממליצה להעמיד לדין, בין היתר, את יו"ר ועד העובדים, שאול עוקיש, את מזכיר ועד עובדי המוסכים באזור הצפון, משה סוליקרו ואת סגן יו"ר ועד העובדים, מיכה חיון.

 

לפני כחודש פורסם כי המשטרה פשטה על מספר משרדים של ועד העובדים במתחמי רכבת ישראל בלוד, בחשד כי במקום בוצעו עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה. עוקיש, סוליקרו וחיון יואשמו בעבירות אלה.

 

על פי החשד, בתמורה להעסקת חברות קייטרינג חיצוניות בחגים ובמועדים, באירועים שארגן הוועד לטובת העובדים, בוצעו ההתקשרויות עם חברות אלו, בתמורה לטובות הנאה ושוחד, שהסתכם בכמה עשרות אלפי שקלים, כאשר היקף העסקאות היה מאות אלפי שקלים. על פי החשד, העבירות בוצעו במשך כשש שנים.

 

במסגרת חקירתן של פרשיות נוספות, חשודים המעורבים, כי ניצלו את מעמדם וקשריהם בתחום כוח האדם ברכבת ונטלו לכיסם שוחד, שהיה למעשה "דמי כניסה" עבור קבלת עובדים חדשים להעסקה ברכבת ישראל.

 

כתב האישום בעניינו של חיון יכלול גם עבירה של גניבה, לאחר שבמשרדה של רעייתו נמצא רכוש, אותו גנב, לכאורה.

 

בדיון שהתקיים בבית משפט השלום ברמלה בתחילת החודש, קבע בית המשפט כי עוקיש וחיון יורחקו ממשרדי הרכבת. בימים האחרונים טען עוקיש במשטרה כי המחלקה המשפטית ברכבת ישראל הודיעה לו, כי פתחה נגדו בהליך נבצרות, שבמסגרתו גם הפסיק לקבל שכר מהרכבת.

 

התיק הועבר לפרקליטות לצורך קבלת החלטה על הגשת כתבי האישום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשדות ברכבת
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים