שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

צרפת: 4 נערים מואשמים בתקיפת נערה יהודיה

תקיפה אנטישמית בצפון פריז: בני הנוער הפילו נערה יהודיה ובעטו בה בעת שיצאה מבית הספר. היא נפצעה באורח קל. החוקרים מעריכים: הפעולה בעזה שימשה תירוץ לתקיפה

אנטישמיות באירופה על רקע המלחמה בעזה: ארבעה בני נוער צרפתים נאשמים בתקיפת נערת יהודיה על רקע אנטישמי בפרבר בצפון פריז. החוקרים חושדים כי פעולת צה"ל בעזה שימשה תירוץ לתקיפה.

 

 

ארבעת הנערים, בגילאי 15-13, הפילו את הנערה בת ה-14 לקרקע ובעטו בה, בעת שיצאה מבית ספרה. הנערה נפצעה באורח קל. כך, לפי כתב האישום. גורם משפטי בצרפת מסר כי שלושה מארבעת בני הנוער מואשמים באלימות על רקע אתני או דתי, ואילו הרביעי מואשם באי מניעת פשע. 

 

הארבעה אינם מוחזקים במעצר אולם הם נותרו תחת פיקוח, לאחר ששופט נוער מקומי הגיש נגדם כתב אישום מקדמי. על-פי החוק בצרפת, כתב אישום כזה מאפשר להמשיך בחקירה עוד בטרם מתקבלת החלטת בית משפט אם להגיש אישומים נגד חשודים.

 

בצרפת מתגוררות הקהילות הגדולות ביותר של יהודים ומוסלמים בכל מערב אירופה, ובתקופות של מתיחות במזרח התיכון מתגברים האירועים האנטישמיים במדינה.

 

מאז תחילת פעולת צה"ל בעזה, ב-27 בדצמבר, נרשמו באירופה מספר תקריות אנטישמיות נגד יהודים ובתי כנסת בצרפת, בריטניה, שבדיה ובנורבגיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צלבי קרס באירופה
צילום: דניאל קרישנר
מומלצים