שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

הקונגרס האמריקני הביע תמיכתו במבצע עזה

בית הנבחרים הצטרף לסנאט ואישר פה אחד החלטה המגבה את פעילות צה"ל ברצועה ומצדדת בזכותה של ישראל להתגונן מפני טרור. "יש להשיג תוצאה דיפלומטית שתבטיח את הפסקת הברחות הנשק ותשים קץ להתקפות הטרור של חמאס"

בית הנבחרים האמריקני אישר אמש (יום ו') הצעת החלטה המגבה את המבצע הצבאי של צה"ל ברצועת עזה ומצדדת בזכותה של ישראל להתגונן מבפני הטרור של חמאס. ההחלטה באה יממה לאחר שגם הסנאט האמריקני אישר הצעה דומה שהגיעו הסנאטורים ג'ו ליברמן הדמוקרטי-עצמאי וג'ון קאיל הרפובליקני.

 

הצעת ההחלטה שהגישו יו"ר בית הנבחרים הדמוקרטית, ננסי פלוסי, ומנהיג הרפובליקנים בבית הנבחרים, ג'ון בונר, בדבר זכותה של ישראל להגנה עצמית, התקבלה פה אחד. ההחלטה מביעה תמיכה ב"תוצאה דיפלומטית יציבה למשבר הנוכחי, אשר תבטיח את הפסקת הברחות הנשק לרצועת עזה ותשים קץ להתקפות הטרור של חמאס על ישראל". זאת, במאמץ ליצור אווירה שתביא לשלום יציב ובר-קיימא בין ישראל לעם הפלסטיני.

 

"אנחנו מאשררים שלישראל, כמו לכל מדינה אחרת, יש זכות להגנה עצמית כשהיא מותקפת. ירי הרקטות והפגזים מרצועת עזה, שהפך תכוף יותר ולטווח גדול יותר, מהווה איום בטחוני שאי-אפשר לקבלו ולישראל יש אחריות להשיב עליו", אמרה פלוסי.

 

מנהיג הרפובליקנים בונר אמר: "ארה"ב עמדה לצד בת בריתה ישראל במשך יותר מ-60 שנה ואנחנו עומדים לצדה בחוזקה גם בעימות הנוכחי. אי-אפשר להסכים עם ההחלטה של חמאס לשבור את הסכם הפסקת האש ולשגר התקפות אלימות על ישראל. הקונגרס תומך בצורה מכרעת בזכותה של ישראל להגנה עצמית".

 

מכתבי גיבוי ותמיכה במבצע הצבאי ברצועת עזה זורמים בימים האחרונים ממושלי מדינות וראשי ערים בארה"ב לקונסוליות הישראליות. הקונסול הכללי במיאמי, עופר בבלי, אמר ל-ynet כי 23 מתוך 27 חברי הסנאט ובית הנבחרים המייצגים את מדינת פלורידה בגבעת הקפיטול, הביעו בפניו את "תמיכתם במלחמתה של ישראל בטרור האיסלאמי". גם בית הנבחרים והסנאט של המדינה הדרומית הביעו השבוע פה אחד תמיכה בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלוסי. ירי הטילים -איום ביטחוני
צילום: AP
חמאס שבר הרגיעה. בונר
צילום: AP
מומלצים