שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

מפוני גוש קטיף: החזירו אותנו לעזה, נהיה בחזית

המתנחלים שפונו בתוכנית ההתנתקות רוצים לשוב לרצועה בעקבות צה"ל. "בתחילה אנחנו דורשים לחזור לנצרים, לצפון הרצועה ולציר פילדלפי", אמרו

אחרי צה"ל - גם מפוני גוש קטיף רוצים לחזור לרצועת עזה. נציגי התושבים שפונו בתוכנית ההתנתקות ב-2005 רוצים לחזור הביתה: "אנו דורשים בתוקף לתקן את הטעות, להקים מחדש את גוש קטיף ולהחזיר אותנו לבתינו", קראו בצהריים (יום א') במסיבת עיתונאים במוזיאון גוש קטיף בירושלים.

 

דרישתם קיבלה ביטוי גם במסע פרסום על אוטובוסים, עליהם נכתב: "יש פיתרון, חוזרים לגוש קטיף. מרחיבים את יישובי יהודה ושומרון".

 

במסיבת העיתונאים, אמרו נציגי המפונים: "חזרתנו תתקן את האסון הביטחוני ואת האסון המוסרי שחוללו מובילי הגירוש לנו ולמדינה". יוסי דגן ממטה "חומש תחילה" אמר, כי "כל עוד חיילים נלחמים לא ניכנס להאשמות, אבל יבוא יום שייגמר המהלך שאותם אנשים שהיו חלק בגירוש יצטרכו לתת תשובות לעם ישראל".

 

לדגן יש כבר תוכנית עבודה: "בתחילה אנחנו דורשים לחזור לנצרים, לצפון הרצועה ולציר פילדלפי, ולאחר מכן את ההתיישבות כולה". ראש מועצת גוש קטיף לשעבר, ראובן רוזנבלט, חיזק את דבריו: "ברגע שנקבל את האישור, בתוך יום יחזרו לשם אנשים, גם אם זה יצריך מהם לגור באוהלים. אפשר לעשות את זה מהיום למחר".

 

"מוכנים להיות החזית"

רוזנבלט טען כי נעשה למתיישבים עוול: "אילו בפצצת המרגמה הראשונה שנפלה על גוש קטיף היינו מגיבים עם העוצמה שבה אנו מגיבים היום, אפשר עוד היה לקטוע את זה באיבו".

 

לדברי ראש מועצת חוף עזה לשעבר, אהרל'ה צור, "המטרה של כולנו היא טובת מדינת ישראל. היום מי שרוצה לשמור על דרום מדינת ישראל חייב לשבת ברצועת עזה, זאת לא מלה גסה".

 

רינה אקרמן, ששני בניה חיילים ובעלה גויס למילואים, אמרה: "אפילו זמן מלחמה הוא זמן לתיקון. אנחנו רוצים הביתה. הבנים שלנו שנמצאים בעזה מוכנים להיות הכובשים חזרה, למרות הטעות". לדברי צור, "נדאג לזה שבדרום יהיה שקט, גם אם אנחנו עלולים לספוג פה ושם". לדברי מזל חניה, תושבת נווה דקלים לשעבר, אנחנו מוכנים להיות החזית ומקבלים את זה על עצמנו. אין לי כתובת אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
דגן. "לחזור לנצרים ולפילדלפי"
צילום: חיים צח
צה"ל כבר שם
צילום: AFP
מומלצים