שתף קטע נבחר

צילום: AFP

הערב: רקטה פגעה בבאר שבע

לפחות רקטה אחת נורתה אל אזור באר שבע. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. מוקדם יותר פגעה רקטה ישירות בבניין באשקלון. צוותי מד"א טיפלו שם בחמישה נפגעי חרדה

אחר הצהריים (יום ב') נמשך ירי הרקטות אל הדרום. לפחות רקטת גראד אחת פגעה בסביבות השעה 17:20 באזור באר שבע. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.  

 

זמן קצר לפני כן נשמעו שתי אזעקות שווא ברחבי העיר. שגית, תושבת באר שבע: "האזעקה תפסה אותי בבית עם התינוק. נכנסנו מיד לממ"ד ולהפתעתי הפעם, האזעקה נמשכה זמן רב יותר מהרגיל. לאחר מכן שמענו נפילה אחת. בגלל אזעקות השווא, יש חוסר אמון במערכת האזעקות. זה פוגע בתחושת הביטחון וגורם למתחים מיותרים אצל התושבים".

 

נעמה סיפרה כי היא ובן זוגה חזרו מהאוניברסיטה בדיוק כשנשמעה אזעקה: "רצנו למקלט סמוך, פחדנו מאוד". גם היא מתחה ביקורת על אזעקות השווא הרבות בעיר: "זה רק מגבירות את תחושת חוסר הוודאות. כל אזעקה מעלה את הדופק ואת המתח שלא לצורך. זה מכעיס".

  

פיקוד העורף בוחן את נושא אזעקות השווא. ככל הנראה זו תוצאה של תקלה במערכת הצופרים. הנושא נמצא בטיפול של פיקוד העורף. מוקדם יותר נשמעה עוד אזעקה בבאר שבע, כאשר רקטה פגעה באזור אופקים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

  

מוקדם יותר, פגעה רקטת גראד בבניין באשקלון. צוותי מד"א טיפלו בחמישה נפגעי חרדה. הרקטה התפוצצה לא רחוק מבית ספר בו למדו תלמידי תיכון. לאחר הנפילה הוחלט, בשיתוף פיקוד העורף, להמשיך את הלימודים במקלטים. במטחים היום, נורו רקטות אל אזור קריית-גת, שדרות, באר-שבע ואופקים.

 

בבית בו פגעה הרקטה לא נפגעו הדיירים, משום כשעברו למרחב מוגן. לי, עדת ראייה לפגיעה, סיפרה: "עצרתי מיד מול הבית כששמעתי אזעקה, הוצאתי את הילדה שלי שהיתה קשורה ונכנסתי לבית שצמוד לבית שנפגע. התחבאנו שם בחדר המדרגות, כי אין שם ממ"ד. אז שמענו פיצוץ חזק מאוד, והבנתי שהרקטה התפוצצה ממש פה לידנו. רק כשיצאתי החוצה ראיתי שהאוטו שלי נפגע, התנפץ כולו לרסיסים והבית נפגע בצורה רצינית. זה היה ממש עניין של שניות, שהוצאתי את הילדה והספקתי לתפוס מחסה. אני כולי רועדת מהמחשבה שהיינו חשופים ככה לירי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעה באשקלון
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
נזק כבד באשקלון
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים