שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המצאה ישראלית: שלד המאפשר לנכים ללכת

  ישראלים פיתחו שלד רובוטי המוצמד לרגליים ומאפשר למשותקים המרותקים לכיסא גלגלים לעמוד, ללכת להתכופף ולהתיישב. הפיתוח נמצא עדיין בשלבי ניסוי אחרונים אבל התמונות המדהימות מדברות בעד עצמן

  זה כנראה הפיתוח הרפואי החשוב ביותר של המוח היהודי בעת האחרונה: חברת ארגו הישראלית פיתחה את ReWalk, מעין שלד חיצוני המתחבר בעזרת רצועות לרגליים ומאפשר למשותקים להיעמד, להתהלך, להתיישב ולהיפטר מכיסא הגלגלים.

   

  אחד הראשונים שזכה להתנסות בפיתוח החדש הוא רדי קאיוף, נכה צה"ל שנפגע ברגליו. קאיוף מרותק לכיסא גלגלים כבר 20 שנים. אף שהוא עדיין חסר כל תחושה ברגליו, הוא מסוגל להתהלך באמצעות החליפה הרובוטית.

   

  הפיתוח החדש הוא המצאה של המהנדס עמית גופר, מייסד חברת "ארגו" החיפאית. גופר קיבל את ההשראה ליצור את החליפה לפני כעשור שנים לאחר שהפך לנכה בעקבות תאונת דרכים שעבר.

   

  וכך זה עובד: הנכה מרכיב את השלט הרובוטי בעזרת רצועות אל רגליו. על הגב הוא נושא חליפת פיקוד קלה. השלט הרובוטי בהתאם לפקודה שניתנת מתרומם ומקים את הנכה ממקום מושבו. לחיצה נוספת מתחילה את צעדי ההליכה. לחיצה אחרת מאפשרת להתיישב.

   

  הפיתוח נמצא עדיין בשלבי ניסוי בישראל. בהמשך מתוכננים ניסויים רחבי היקף נוספים בארצות הברית ואירופה. המפתחים צופים כי אם יתקבלו כל האישורים, כפי שיש להניח, יתחיל שיווקו של ReWalk בשנה הבאה. המפתחים הבטיחו עוד כי אף שמחיר המתקן עדיין לא נקבע, הוא יהיה בר הישג גם לאלה שאינם נמנים על האלפיון העליון.

  פורסם לראשונה 13/01/2009 00:04

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים