שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "אל תשתפי פעולה עם התעמולה הישראלית"

  אמנים ואנשי רוח ערבים, ישראלים ופלסטינים קוראים לזמרת מירה עוואד לבטל את השתתפותה כנציגת ישראל באירוויזיון הקרוב לצד אחינועם ניני

  שורה של אמנים ואנשי רוח ערבים, ישראליים ופלסטינים, פונים הערב במכתב פתוח לשחקנית והזמרת מירה עוואד בבקשה שתחזור בה מההחלטה לשתף פעולה ולשיר עם הזמרת אחינועם ניני את השיר שייצג את מדינת ישראל בתחרות האירוויזיון, שתיערך ב-16 במאי במוסקבה.

   

  על העצומה, שתוכנה מפורסם לראשונה ב-ynet, חתומים, בין היתר, הזמרת והשחקנית אמאל מורקוס, השחקן והבימאי ג'וליאנו מר חמיס, השחקן והבמאי מוחמד בכרי, השחקן סאלח בכרי, הבמאי ניזאר חסן, השחקנית סלווה נקארה, המו"לית יעל לרר, השחקנית חנאן חילו, השחקן עאמר חליחל, הקומיקאי איימן נחאס, שדרית הרדיו מקבולה נסאר והמחזאי והעיתונאי עלא חליחל.

   

  במכתב, שלשונו פוליטית מאד, פונים החתומים אל עוואד ומבקשים שתשקול בשנית את בחירתה. "חזרי בך מהסכמתך לייצג את מדינת ישראל בתחרות האירוויזיון ביחד עם אחינועם ניני", הם כותבים. "ממשלת ישראל שולחת את שתיכן למוסקבה, כחלק ממכונת התעמולה שלה, שמנסה לייצר מראית עין של 'דו קיום' יהודי-ערבי אשר בחסותו היא מבצעת טבח יומיומי באזרחים פלסטינים. ישראל לא היתה יכולה להמשיך בפשעי המלחמה שלה, ללא תמיכתה של הקהילה הבינלאומית ובמיוחד של ארצות הברית והאיחוד האירופי.

   

  "מה שמאפשר לקהילה הבינלאומית לתמוך, היא התדמית של ישראל כמדינה 'דמוקרטית', 'נאורה' ו'שוחרת שלום'. ההשתתפות שלכן באירוויזיון, היא לקיחת חלק בפעולתה של מכונת התעמולה הישראלית. כל לבנה בקיר התדמית המזויפת הזו, מאפשרת לצבא הישראלי להטיל עוד 10 טון חומר נפץ ועוד פצצת זרחן. אנחנו בטוחים שגם את רואה את התמונות ובוכה.

   

  "אמנים, סופרים ואינטלקטואלים ישראלים שנוטלים חלק במנגנון התעמולה הזה, במקום לפעול למען צדק, שוויון וכיבוד זכויות אדם ואזרח – שלא לדבר על החוק הבינלאומי – הם שותפים לפשע לא פחות. אנא מירה, למען ילדי עזה ולמען עתידם של כל ילדי הארץ הזו – ערבים ויהודים – אל תשתפי פעולה עם מכונת ההרג".

   

  את תגובתה של מירה עוואד לא ניתן להשיג. מנהלה האישי, עופר פסנזון, שמנהל גם את ענייניה של הזמרת אחינועם ניני, אמר בתגובה ל-ynet: "כל מי שקורא לשיתוף הפעולה בין אחינועם ניני ומירה עוואד 'חלק ממכונת תעמולה כוזבת', שיחיה עם שנאתו לעולם. אנחנו נמשיך לפעול למען דיאלוג בין העמים בתקווה שיוביל יום אחד לשלום.

  מעגל השנאה, לבטח לא יוביל אותנו לשום הישג חיובי. אנחנו נמשיך להתרכז בעבודה על כתיבת השירים ובעשייה, כי אין לנו הרבה זמן לבזבז. אין לנו כל כוונה להיכנס לעימותים ולוויכוחים. נמשיך לעשות מה שאנחנו מאמינים בו. זאת למרות הלחצים הגדולים שמופעלים עלינו מהימין הקיצוני והשמאל הקיצוני כאחד".

   

  מרשות השידור נמסר בתגובה: "תחרות האירוויזיון אינה, ולא היתה מעולם, אירוע פוליטי, אלא אירוע שמטרתו לייצר דיאלוג מוזיקלי בין המדינות הנוטלות בו חלק. החלטת הוועדה היא החלטה מקצועית, המבטאת גם את הראייה האופטימית קדימה ואת השאיפה לדו-קיום שמעבר לפוליטיקה. מדובר בשתי זמרות מוכשרות ביותר ובעלות מוניטין בינלאומי. אנו מברכים על הבחירה ומחזקים את ידיהן של אחינועם ניני ומירה עוואד ומשוכנעים שהתוצאות ידברו בעד עצמן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מירה עוואד. תמשיך לפעול למען דיאלוג
  צילום: דביר כחלון
  צילום: יגאל כהן
  ג'וליאנו מר חמיס. מחותמי העצומה
  צילום: יגאל כהן
  לאתר ההטבות
  מומלצים