שתף קטע נבחר

במלאגה החליטו: מכבי ת"א בלי 'התקווה'

הצהובים יגיעו לעיר הספרדית לרגל מחזור הסיום של שלב הבתים ביורוליג, והמשטרה המקומית בלחץ. לצד אבטחה חסרת תקדים, החליטה הקבוצה לבטל את טקס הצגת השחקנים וכן להימנע מהשמעת ההמנונים לפני המשחק

זוהי כבר מסורת באולם על שם חוסה מריה מרטין קרפנה במלאגה. מאז הפכה קבוצת הכדורסל המקומית אוניקאחה לדיירת של קבע ביורוליג, הורגלו האוהדים להצגות טובות - במהלך המשחקים ואף לפני. מזה שנים נוהגים ראשי הקבוצה לערוך טקס הצגת שחקנים בסגנון ה-NBA, עם מופע אור קולי וכרוז קולני המלהיב את הקהל. ובכן, לאחר ישיבה מיוחדת שערכה הנהלת הקבוצה הספרדית הוחלט על ביטול הטקס לפני המשחק הביתי מול מכבי תל אביב ביום חמישי.

 

דווקא במשחק האחרון של מלאגה בשלב הבתים יימנע מהאוהדים המקומיים הטקס הססגוני, וזאת כחלק מהיערכות כוללת של הקבוצה והשלטונות המקומיים לאירוח הנציגה הישראלית. באוניקאחה חוששים מהישנותו של תקדים אנקרה גם ב'פלאסיו דה דפורטס מרטין קרפנה' וזאת על רקע המלחמה בעזה. בהנהלת מלאגה ובמשטרה החליטו לא לקחת סיכונים.


המהומות במשחק בני השרון באנקרה. משטרת מלאגה נערכת (רויטרס)

 

ההיערכות הבטחונית של המארחים הינה חסרת תקדים ואת האירוע יאבטחו כוחות גדולים של משטרה. זהותם של האוהדים שייכנסו לאולם תיבדק והספסל של הצהובים יהיה "שטח סטרילי" בפיקוח המארגנים.

 

כחלק מההערכות הלוגיסטית המסובכת לקראת המשחק מול הצהובים, התכנסו מנהל אוניקאחה רפאל חימנס, מנהל השיווק חוסה קרלוס גספאר ואנשי צוות

האחזקה של הקבוצה והאולם. גם נציגי המשטרה המקומית לקחו חלק בפגישה.

 

מלבד ההחלטה לבטל את טקס הצגת השחקנים המסורתי, הוחלט בפגישה גם על ביטול השמעת ההמנון הלאומי של ישראל 'התקווה'. כדי לא ליצור מקרה של חוסר איזון, גם ההמנון הספרדי לא ינוגן. כל זאת, כדי למנוע אפשרות של התלהטות הרוחות ביציעים נוכח הסמל הלאומי הישראלי. יש לציין שלא נהוג לנגן הימנונים במשחקי היורוליג, אולם הנהלת מצאה לנכון למסור מראש כי אלו לא יושמעו בכל מקרה.

 

מי שלא ממש מרגיעה את הרוחות היא התקשורת המקומית. בעיתוני העיר הופיעה היום תמונה של עומרי כספי חותם על חולצה של חייל צה"ל בביקורו באחד מבסיסי הצבא במהלך השבוע האחרון. הוזכר כי מלבד כספי, ביקרו בבסיס גם ליאור אליהו ומרקוס פייזר והביעו תמיכתם בצבא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במלאגה חוששים מתקדים אנקרה
צילום: AFP
מומלצים