שתף קטע נבחר

מתנחל ירה למוות בפלסטיני שיידה אבנים

סמוך לשעה 20:30 התקבל דיווח בצה"ל על יידוי אבנים לעבר כלי רכב ישראלים. תושב עמנואל שהותקף, פצע אנושות נער פלסטיני. צוות מד"א קבע את מותו של הפלסטיני

פלסטיני שיידה אבנים נהרג מאש שירה מתנחל: תושב עמנואל, שחש סכנה לחייו בעקבות יידוי אבנים, ירה למוות הערב (יום ג') בנער פלסטיני סמוך לעזון שבשומרון. כוחות הביטחון פתחו בחקירה. היורה אותר והועבר לחקירה במשטרת מרחב שומרון. בצה"ל מאשרים כי הנער מוכר מאירועים קודמים של הפרות סדר ויידויי אבנים אל מכוניות של ישראלים.

 

האירוע התרחש בכביש 55 סמוך לשעה 20:30. תחילה דיווח האיש לצה"ל שפלסטינים יידו אבנים וסלעים לעבר מכוניתו סמוך לעזון שבשומרון. הוא מסר שירה באוויר מנשקו האישי ועזב את המקום, אך לא דיווח על נפגעים.

 

כאשר הגיע למקום כוח צה"ל, נמצאו שני פלסטינים, אחד במצב אנוש והשני ללא פגע. צוות מד"א שהגיע למקום טיפל בפצוע הקשה, אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו. בזירה נמצאו סימנים המעידים על יידויי אבנים. כמו כן נגרם נזק למכוניתו של התושב שירה.


מקום התקרית סמוך לעזון (צילום: גור דותן)

 

פרמדיק מד"א ירקון, זיו רייכט, סיפר ל-ynet: "קיבלנו קריאה על אירוע ירי בכביש 55. יצאנו למקום בניידת טיפול נמרץ. הגענו לקטע הכביש שבין אלפי מנשה לקרני שומרון, סמוך לכפר הערבי עזון. בתוך מטע זיתים הנמצא דרומית לכביש נמצא צעיר כשהוא ירוי בראשו ומחוסר הכרה. התחלנו לטפל בו, הוצאנו אותו לכיוון הכביש. לא היה מה לעשות, ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".

   

בצה"ל מעריכים כי האזרח ירה באוויר לאחר שחש מאוים. לזירת האירוע הגיעו כוחות גדולים של צבא ושל המשטרה שפתחו בחקירה. 

 

הפלסטינים אומרים שההרוג הוא נאסר אל אערג', בן 15. הוא היה עם קבוצת ילדים שיידו אבנים לעבר הכביש העוקף. מלבדו, לטענתם, נפצעו עוד שני פלסטינים ושניים נעצרו. עדי ראיה אישרו כי הנער והפצועים נפגעו מאש המתנחל.

 

יו"ר מועצת יש"ע ותושב מעלה שומרון, דני דיין, אמר כי "המחבל שנהרג נתפס כבר בעבר בניסיונות פח"ע. אין שום ספק שהתושב שנסע עם בתו בת ה-14 הגן על חיי עצמו וביתו, ולפי כל העדויות ירה באוויר".

 

דיין, שנסע דקות ספורות לפני האירוע באותו הכביש, אמר ל-ynet ממקום האירוע: "זה קטע כביש הידוע לשמצה, שיש בו זריקות אבנים ובקבוקי תבערה כמעט מדי יום. גורמים צבאיים אמרו לי כי זה קטע הכביש עם סטטיסטיקת יידוי האבנים והשלכת בקבוקי התבערה הגבוהה ביותר בכל יהודה ושומרון".  

 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר בתגובה: "אנו מגבים את האזרח שהותקף, מכיוון שהיה בסכנת חיים ממארב אבנים, הוא פעל להגנה עצמית. מאז החלה המלחמה בעזה כמות התקפות האבנים, בקבוקי התבערה וצמיגים בוערים גדלו פי עשרה. אנו מחזקים את ידי צה"ל במלחמה בטרור בדרום ובשומרון". 

 

ראש מועצת קרני שומרון, הרצל בן-ארי, אמר כי "תושבי השומרון נמצאים במאבק יומיומי על שגרת חייהם תוך מתקפה של תושבי הכפרים הפלסטיניים. הפעולה שנעשתה על-ידי תושב עמנואל נועדה להגן על חייו וחיי ביתו, ואנו מחזקים את ידי צה"ל והתושבים במאבק צודק זה".

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתנחל ירה מנשקו האישי
צילום: גור דותן
מומלצים