שתף קטע נבחר

צילום: AFP

צה"ל מנע שוב מהספינה האיראנית להגיע לעזה

לאחר שאתמול דווח באיראן כי חיל הים הישראלי מנע מצוות ספינת הסיוע להגיע לרצועה, אישרו בצה"ל כי גם היום ניסתה הספינה להתקרב לחופיה

האיראנים לא מוותרים וספינת הסיוע שלהם ניסתה שוב לעקוף את הסגר הימי על רצועת עזה. גורמים בצה"ל אישרו היום (ד') כי נוצר קשר בין ספינות חיל הים לספינה האיראנית. אתמול דווח באיראן כי צה"ל מנע מצוות הספינה להגיע לרצועה, דיווח שצה"ל הכחיש.

 

הספינה עשתה את דרכה דרך מפרץ סואץ, עצרה אמש בנמל פורט-סעיד במצרים, שם ניסתה לפרוק את הסחורה שעל סיפונה, אולם המצרים סירבו. משם המשיכה לעבר חופי עזה. בחצות החלה להתקרב לעבר החופים, שם הובהר לה כי אינה יכולה להגיע לחופי עזה בשל הסגר הימי. הספינה ניסתה לחזור לכיוון מצרים, אולם המצרים לא אפשרו לה להגיע לכיוון והבוקר ניסתה פעם נוספת להתקרב לחופי עזה.

 

כאשר התקרבה מרחק של כמה עשרות מיילים מהחוף, הגיעה לעברה ספינת טילים של חיל הים שיצרה עמה קשר בתדר הבינלאומי והבהירה לאנשיה כי לא תורשה להתקרב. הספינה החלה להתרחק עד למרחק של כ-30 מייל מחופי עזה, כשבקרבתה נמצאת ספינת טילים של חיל הים שעוקבת אחר פעילותה.

 

במקביל, דיווחו כלי התקשורת באיראן כי ספינות של חיל הים הזהירו את הספינה האיראנית כ-30 ק"מ מחופי הרצועה. ראש ארגון "הסהר האדום" האיראני אמר כי ארגונו מקיים התייעצויות דיפלומטיות, בניסיון להביא את הסיוע ההומניטרי לאזור.

 

מזכ"ל ארגון "הסהר האדום" האיראני, אחמד מוסווי, אמר אתמול כי ספינת הסיוע יצאה מנמל בדרום איראן לפני כשבועיים, כשהיא מועמסת ב-2,000 טונות של ציוד סיוע הומניטרי לתושבי הרצועה, הכולל תרופות ומזון.

 הוא הוסיף כי משלוח של ציוד וכסף שנאסף באיראן בשבועות האחרונים, במשקל של 30 טונות, נשלח לקהיר באמצעות מטוס, וגם העברת הסיוע הזה מתעכבת וממתינה לאישור באל-עריש שבמצרים.

 

נושא הטיפול בספינה מתואם מול המצרים, שמקבלים עדכונים מחיל הים באשר למתרחש. לחיל הים, במסגרת הסגר הימי, אושרו מדרגות פעולה בכל מקרה של ניסיון של ספינות להיכנס לחופי עזה ובכך להפר את הסגר הימי. במקביל לטיפול בספינה האיראנית, התקבל דיווח כי ספינה פלסטינית עם ציוד הומניטרי עושה את דרכה לעבר חופי עזה וגם לה לא יאופשר להגיע לחופי הרצועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הספינה האיראנית במפרץ הפרסי
צילום: AFP
מומלצים