שתף קטע נבחר

צילום: AFP

הקצינים הבכירים לחיילים בשטח: המשיכו בלחץ

המפקדים הבכירים - האלופים הראל וגלנט, ותא"ל תמיר - ביקרו ברצועה וביקשו מהכוחות: המשיכו לפגוע בחמאס. המטרה: לקצור הישגים ולשרת את הדרג המדיני במגעים להפסקת אש

הפסקת האש נראית קרובה מתמיד והצדדים מנסים לצבור עוד הישגים: מוקד פעילות כוחות צה"ל במסגרת מבצע "עופרת יצוקה" מתקרב יותר ויותר למרכז העיר עזה עצמה. המפקדים הבכירים ממשיכים לבקר את החיילים בשטח, והיום (ה') הם הבהירו להם: המשיכו לפגוע ביעדי הטרור בנחרצות. כך הם מקווים לסייע לממשלה להגיע להסדר טוב ככל הניתן.

 

החל מהבוקר, כוחות חי"ר, שריון והנדסה - בסיוע חיל האוויר - פועלים בפאתי העיר ומתקרבים למרכזה. על אף הדיבורים על הפסקת האש המתקרבת, בצה"ל לא נוצרים את האש, אלא בדיוק ההיפך: לוחצים בצורה חריפה יותר את חמאס. במהלך פעילות צה"ל  נפצעו באורח קל קצין צה"ל ושני חיילים. השלושה פונו לקבל טיפול בבתי חולים בישראל. 


מסוק קרב של צה"ל משגר טיל, היום בשמי עזה (צילום: AFP)

 

בשעות הצהריים ביקרו את הכוחות הפועלים בצפון הרצועה סגן הרמטכ"ל, האלוף דן הראל, ואלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, המשמש כמפקד המבצע. אליהם התלווה תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר, לשעבר מפקד אוגדת עזה, שעמל רבות בשנים האחרונות על תכנון הפעולה.

 

הקצינים הבכירים שוחחו עם הכוחות הסדירים וכוחות המילואים. גורמים בצה"ל ציינו כי המסר לכולם הוא להמשיך לפעול באופן נחרץ על פי התוכניות, על מנת לפגוע באנשי החמאס ובתשתיותיהם. בשעות הערב חוסל שר הפנים של חמאס, סעיד סיאם.

 

גלנט - התקיף מכולם

מטרת הפעילות היא להגדיל את ההישגים של המבצע כולו. בשדרת הפיקוד הבכירה בצה"ל מבינים היטב כי המשך הלחץ על החמאס ישרת בצורה טובה יותר את הדרגים שעוסקים כעת במשא ומתן להפסת אש, והדבר ישתקף בסופו של דבר בהשגת האינטרסים של ישראל.

 

מי שבעיקר דוחף להגברת העוצמה הוא האלוף גלנט. על אף שתכניות המבצע נכתבו מראש, בצה"ל עורכים הערכות מצב בדבר המשך הפעילות, על מנת לפעול באופן זהיר ואחראי, וכאמור בסיומן הנחה האלוף גלנט להמשיך את הלחץ.

 

בצה"ל מבהירים כי כל המקומות שהותקפו, הם אתרים מהם פועלות חוליות של החמאס שיורות על כוחות צה"ל - ולכן מושבת אש למקום. זאת, על רקע הזעם הגובר ברצועה ובאו"ם על פגיעות במתחם של סוכנות הסיוע אונר"א וכן בבית חולים בשכונת תל אל-הווא.

 

"במהלך הפעילות משעות הבוקר נפגעו עשרות חמושים. הפעילות ממשיכה להפתיע את החמאס, מתבצעת מאזורים שונים בשיטות שונות תוך שמירה על קווי ההגנה ולכן ההישגים ניכרים", ציינו גורמים צבאיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות צה"ל מתקדמים ברצועה
צילום: רויטרס
אלוף גלנט, מפקד המבצע
צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון
תא"ל תמיר
צילום: צביקה טישלר
צילום: ירון ברנר
האלוף הראל, סגן הרמטכ"ל
צילום: ירון ברנר
מומלצים