שתף קטע נבחר

קדימה בעיתונות הרוסית: ביבי יהפוך ניצחון לכישלון

מאמרים מטעם קדימה במגזין רוסי מותחים ביקורת חריפה על יו"ר הליכוד, ורומזים כי הוא פועל נגד האינטרסים של ישראל: "הוא יודע שקל יותר לשלוט בעם שספג כישלון". גם יעלון מותקף

מיד לאחר תחילת המערכה בעזה מיהרו כל המפלגות להודיע על הדממת קמפיין הבחירות, אולם נראה כי בקדימה מאבדים סבלנות. קצת יותר משלושה שבועות לפני הבחירות, החליטו אנשי מפלגת השלטון לפתוח במתקפה אגרסיבית נגד יושב ראש הליכוד בנימין נתניהו. אולם לנוכח העובדה שהתקשורת בשפה העברית עוקבת אחר התנהלות המפלגות, הוחלט בקדימה לתקוף את נתניהו דרך התקשורת בשפה הרוסית.

 

 

בשני מאמרים המתפרסמים בסוף השבוע במגזין "מיג", סופג יושב ראש הליכוד ביקורת חריפה, וכותבי המאמר אף רומזים כי הוא פועל נגד האינטרסים של ישראל. "ביבי במטרת רווח פוליטי, בקלות מוכן להציג את הניצחון המיוחל נגד האויב המר ככישלון", נכתב באחד המאמרים. "אגב, באותה קלות הוא שלח חיילים למות במנהרת הכותל שאותה פתח. באותה קלות אווריריות הוא שחרר את אחמד יאסין", נכתב. 

 

"עד כמה בלתי ניתנת לשובע צריכה להיות תאוות השלטון כדי לשלם עליה מחיר כה גבוה?", תוהה כותב המאמר. "האם באמת לכל דבר יש מחיר? אשף המעשים האלגנטיים נתניהו יודע בוודאות שהרבה יותר קל לשלוט בעם שספג כישלון, שנטול כבוד עצמי, ודווקא בגלל זה הוא מתעלם מהצלחות ישראל בעזה. ספק אם הוא מבין שבעקיצות נגד יריביו הפוליטיים, הוא מצד אחד מוריד את המורל של עמו, ומצד שני את המעמד של מדינתו בזירה הבינלאומית".

 

במאמר מואשמים אנשי הקמפיין של נתניהו בניסיון להציג תמונה מעוותת על המלחמה בעזה והצלחותיה. "הקמפיינים במטה של ביבי חישבו והגיעו למסקנה איך אפשר להביא את המעביד שלהם לניצחון", נכתב בציניות. "בשביל זה לדעתם צריך פשוט לחסל את מה שמפריע להם מכל: את הניצחון בעזה".

 

המאמרים שפורסמו אינם חתומים על-ידי עיתונאים, אלא על ידי סוכנות בשם "טריו". חברה זו היא חלק מקבוצת אדלר-חומסקי ומתמחה בפרסום במגזר הרוסי. ראובן אדלר משמש כאחד מראשי הקמפיין של קדימה.

 

גם בוגי מותקף

במאמר אחר באותו המגזין, תוקפים אנשי קדימה את הביטחוניסט הבכיר של הליכוד, הרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון. "באותו רגע שחיל האוויר של צה"ל תקף את תשתיות החמאס, ועל ערי ישראל נפלו גראדים וקסאמים, הרמטכ"ל לשעבר משה בוגי יעלון, שהוא ברשימת הליכוד, תקף באופן בוטה את הממשלה תוך כדי האשמות על חוסר שליטה במצב ושאיפות פוליטיות תוך כדי ניהול המבצע".

 

גם כאן יש לאנשי קדימה הרבה לומר על נתניהו. "נתניהו, שפתאום מצא את עצמו מחוץ לעניינים כשהחל המבצע בעזה (הוא פשוט לא ידע שהיא עומדת להתחיל, כי המבצע תוכנן בתנאי סודיות יתר), לא נשאר לו שום דבר מאשר לתמוך בו בלית ברירה", נכתב. "נתניהו הקפיא את הקמפיין הפוליטי עד תום המבצע, גם כן בלית ברירה".

 

בתגובה לפרסומים, נמסר מקדימה כי "בניגוד למצג השווא הכאילו מאחד אותו ניסה הליכוד לשווק לכלי התקשורת העברית, בכלי התקשורת בשפה הרוסית לא היתה ולו שעה אחת של 'הפסקת

אש פוליטית'. נהפוכו. בשבועות האחרונים מצוי מסע הבחירות של הליכוד ברחוב הליכוד בשיאו של קמפיין השמצות ארסי, גלוי, ורצוף שקרים כנגד מובילי המערכה בטרור החמאס. כל זאת, מבלי להחשיב את תקופת הלחימה ומתוך מחשבה שמדובר במרחב אותו איש אינו קורא ואינו מתרגם.

 

"צר לנו שהליכוד בחר בדרך זו. הליכוד ראה בהבלגתנו תקופה ארוכה חולשה, ובהמשך התפקותיו שלוחות הרסן והתנהלותו הבוטה, לא הותיר לנו ברירה אלא להגיב בתשובות אשר יפריכו את שקריו והשתלחויותיו ואף יזכירו לציבור הקוראים מי הוא נתניהו, ומה ההבדל בין מעשיו ובין סיפורי הבדים שהוא מספר היום", נמסר.

 

מהליכוד נמסר כי "עם פרוץ הלחימה בדרום נמנע נתניהו, מתוך גישה ממלכתית ואחראית, מכל עיסוק פוליטי בכל כלי התקשורת ללא כחל וסרק, ובכלל זה בתקשורת הרוסית. עם זאת, נתניהו התגייס למאמץ ההסברתי בתקשורת הזרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים