שתף קטע נבחר

מול הקריה: "הסכם בלי גלעד - גזר דין מוות"

במטה המאבק תכננו להפגין מול ישיבת הקבינט בתל-אביב בנושא הפסקת האש, אך זו לא התקיימה הבוקר. כמה עשרות באו להזכיר: "זו הזדמנות טובה מתמיד להחזיר אותו"

המאבק הציבורי נמשך: כ-30 בני אדם התאספו הבוקר (יום ו') מול הקריה בתל-אביב, שם האמינו שייערך במקביל דיון הקבינט המדיני-ביטחוני להכרעה בנושא הפסקת האש ברצועת עזה. הם קראו שוב לממשלה לא להגיע להסדר שלא יכלול את סוגיית החייל השבוי גלעד שליט.

 

"הנוכחות הזו מכובדת לעובדה שהשעה מוקדמת ולכך שהקבינט התבטל ברגע האחרון", אמר גיא אליאסף ממטה המאבק לשחרור שליט.

"אכן זה מעט ביחס להפגנות הקודמות, אבל רק כי ההתראה הייתה קצרה. אם היינו מודיעים בהתראה של שלושה ימים אנשים היו מגיעים. ובכל זאת – יש כאן מכוניות שמצטרפות להפגנה, עוברי האורח נרתמים".

 

אליאסף הסביר כי מטרת ההפגנה היא להפעיל כמה שיותר לחץ על מקבלי ההחלטות, לא לחתום על הסכם שאינו כולל את שליט: "הבנו שהולך להחתם הסכם שאין בו אף סעיף שכולל את שליט – צריך ללמוד מטעויות שנעשו בעבר ולא לוותר על העניין הזה.


"אם לא ינצלו את ההזדמנות - יהיה שבר מוסרי בעם" (צילום: ירון ברנר)

 

"נעשה הסכם הפסקת האש בזמן שגלעד היה בשבי. כעת המדינה שולטת במציאות ברצועה וזוהי הזדמנות טובה מתמיד. אם לא ינצלו אותה - יהיה שבר מוסרי בעם.

הגיע הזמן שהממשלה תעשה מה שהציבור הישראלי רוצה. אם לא נחתום על הסכם על גלעד - המשמעות היא גזר דין מוות עבורו". בהמשך צעדו המפגינים ועברו אל מול ביתו של שר הביטחון, אהוד ברק.

 

במהלך השבועות האחרונים נפוצו כמה וכמה ידיעות שקריות על פציעתו, ושמועות גם על שחרורו של שליט, שהופרכו. לדברי אליאסף, "גלעד לא בבית היום וזה הדבר היחיד שאנחנו מתייחסים אליו. כששומעים את השמועות הללו יש טלטלה בלב - אולי זה נכון והנה הוא מגיע. כשמבינים שנכון לעכשיו זה מופרך, חושבים רק על מה ואיך לעשות כדי לרתום את הציבור הישראלי ללחוץ על הממשלה לקבל את ההחלטות הנכונות ולשים את גלעד בראש סדר העדיפויות".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 936 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה מול הקריה, היום
צילום: ירון ברנר
מומלצים