שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AFP
  משפחת שליט: הזדמנות אחרונה לשחרר את גלעד
  כמה שעות לפני הדיון בקבינט על הפסקת אש ברצועת עזה, פרסמה משפחת שליט הודעה בה נכתב: "חזרתו של גלעד הביתה חייבת להיות כלולה בכל הסדר לסיום הלחימה". הם הוסיפו כי אי השבתו כעת, "עלולה החברה הישראלית לשלם מחיר כבד הרבה יותר מכל מחיר שתדרוש החזרתו"

  כשברקע הכרזה אפשרית מצד ישראל על הפסקת אש חד צדדית, פרסמה בצהריים (שבת) משפחתו של החייל החטוף, גלעד שליט, מכתב ובו היא דורשת "שהחזרתו של גלעד תהיה כלולה בשפה מחייבת וברורה בכל הסדר שיוסכם עליו". הם אמרו כי סיום פרק הלחימה במבצע "עופרת יצוקה" מהווה את ההזדמנות האחרונה להשיב את גלעד.

   

  הלחימה בעזה - כל הדיווחים:

   

  נועם שליט, שמתכוון לכנס הערב מסיבת עיתונאים בנושא, אמר כי בני המשפחה שמעו דברים ברוח זו מכל שרי הקבינט עמם היו בקשר בתקופה האחרונה. בני משפחת שליט אמרו: "המחויבות הברורה שביטאו ראש הממשלה ושר הביטחון לא מותירים מקום לספק כי בכוונתם לכלול את השבת גלעד בכל הסדר לסיום הלחימה".

   

  בני משפחה אמרו עוד בהודעה כי הם בחנו את הנעשה במבצע: "משפחת שליט עקבה בדאגה אחר מהלכי המלחמה ומברכת על סיום הקרב. המשפחה מביעה אמונה שלמה שסיומה יביא גם לסיום שביו של גלעד כחלק מהשבת חוסנה הערכי והצבאי של מדינתנו".

   

  על הסכם עתידי, אמרו במשפחת שליט: "הסכם רחב וכולל לאחר תקופת לחימה, יוצר מציאות חדשה והזדמנות גורלית להשבתו של גלעד. מציאות זו צריכה לשרת את מנהלי המשא ומתן, לדרוש - ולקבל - את החזרתו של גלעד. כמעט אלף ימים ולילות שבהם עברה ישראל פרקים של עימות חלקי ואחר-כך רגיעה, מבלי שהשכילה להשיב את גלעד". 

   

  בני המשפחה ציינו כי הם מוקירים את התבטאויות הלוחמים בעזה, ההורים ותושבי הדרום, "אשר נושאים בעול הלחימה, על אמירתם הנחושה במשך כל תקופת הלחימה, כי חזרתו של גלעד הביתה חייבת להיות כלולה בכל הסדר לסיום הלחימה".

   

  לדברי המשפחה, אם המדינה תיכשל בהזדמנות הנוכחית שנוצרה להחזיר את גלעד, "עלולה החברה הישראלית לשלם מחיר כבד הרבה יותר

  מכל מחיר שתדרוש החזרתו: היא תפגע בבסיס ערכיה וברוח הלחימה של צה"ל בעתיד. כשלון כזה יחרוץ את גורלו של גלעד להישאר קבור בעזה, בשביו, בעודנו חי".

   

  במקביל, בשעה 19:00 מתכוונים חברי מטה החברים של גלעד להפגין בקרייה בתל אביב, לקראת ישיבת הקבינט שאמורה לעסוק בהפסקת האש, בקריאה לכלול את שחרורו של גלעד בכל הסכם עתידי.

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 937 ימים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עצרת למען גלעד שליט
  צילום: ירון ברנר
  נועם שליט. מחויבות מהשלטון
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים