שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל בפקודת יום: הושגו כל יעדי המבצע

רב-אלוף גבי אשכנזי כתב למפקדי וחיילי צה"ל באגרת כי מערכי החמאס ותשתיות הטרור ברצועה הוכו מכה קשה: "נוצרו התנאים לשינוי מהותי במציאות הביטחונית"

"היעדים שהוצבו בראשית המבצע הושגו במלואם" - כך כתב היום (א') הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי לחיילי ומפקדי צה"ל בפקודת יום שפירסם בעקבות הפסקת האש שעליה הוכרז ברצועת עזה.

 

"בעקבות החלטת ממשלת ישראל על הפסקת אש, צה"ל נוצר את נשקו בתום 22 ימי לחימה", כתב אשכנזי. "היעדים שהוצבו בראשית המבצע הושגו במלואם. מערכי החמאס ותשתיות הטרור הוכו מכה קשה ונוצרו התנאים לשינוי מהותי במציאות הביטחונית בדרומה של מדינת ישראל. צה"ל נערך מחדש לקדם כל התפתחות ולהבטיח מיצוי והעמקת ההישגים".

 

עם זאת, הדגיש הרמטכ"ל כי המבצע טרם הסתיים: "הימים הבאים מחייבים אותנו לשמור על היערכות, על דריכות ועל מוכנות עד שישוב השקט ליישובינו ולערינו ויושלמו התנאים להבטחת האינטרסים הביטחוניים בדרום".

 

אשכנזי הוסיף כי ישראל פתחה במבצע "עופרת יצוקה" אחרי שנים של איפוק והבלגה. "מבקשי חיים אנו ולא מקדשי מוות, וגם לבנו לא גס בסבל הרב שנגרם לאוכלוסייה האזרחית", כתב, "אין לנו מלחמה עם תושבי עזה. אויבינו הם

החמאס וגורמי הטרור האחרים שהפכו את בני עמם למגן אנושי ולבני ערובה, ושיגרו אש ומוות מבתיהם מבתי ספר, מבתי חולים וממסגדים. החמאס הוא הנושא באחריות לתוצאות ולסבל הרב שהמיט על בני עמו".

 

בסוף האגרת פנה אשכנזי לחיילי צה"ל וכתב: "אחיי הלוחמים, היכולת המבצעית, נחישות הרצון והביצוע, אומץ הלב ורוח הלחימה שהפגנתם הם שהביאו להישגים המרשימים. עם ישראל כולו מוקיר לכם אהבה ותודה ויודע כי יש על מי לסמוך ביום פקודה. בלחימה איבדנו מטובי לוחמינו ומפקדינו. אנו כואבים את נפילתם ונוצרים זכרם בלבנו. פועל חייהם ומופת לחימתם הם צוואת חיים ודרך עבורנו. נאמץ אל לבנו את בני המשפחות השכולות, ונישא יחד איתם תפילה לרפואה שלמה לכל לוחמינו הפצועים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשכנזי בישיבת הממשלה היום
צילום: עמית שאבי
נוצרים את האש. חיילי צה"ל בעזה
צילום: רויטרס
מומלצים