שתף קטע נבחר

התנועה הירוקה-מימד לא חוששת מביטחוניסטים

בצל המערכה בדרום, השיקה המפלגה הירוקה-מימד את קמפיין הבחירות. "הציבור משווע לחזון חדש", הם מתעקשים

במפגן כוח מרשים יחסית למפלגה שזה עתה נולדה, פתחה הערב (יום א') התנועה הירוקה-מימד את קמפיין הבחירות הרשמי שלה לקראת הבחירות לכנסת, שיתקיימו בעוד שלושה שבועות. "אין לנו רגשי נחיתות", הבטיחו. 

 

 

כ-2,000 פעילים מכל רחבי הארץ, בהם נציגים מכל ארגוני הסביבה בישראל, הגיעו לגני התערוכה בתל-אביב לכנס הבחירות הראשון. את פני הבאים קיבלו מגשי בורקס ומאפים כמיטב המסורת הפוליטית.

 

יו"ר התנועה, ח"כ מיכאל מלכיאור, נאם בפני הנוכחים וקרא להם לזכור כי למרות המציאות הביטחונית, בישראל יש מקום גם למפלגה ירוקה: "אסור שהנושא הביטחוני, עם כל החשיבות שלו, ייתן פעם נוספת לפוליטיקאים הוותיקים לדרדר את החברה, החינוך, הרווחה והסביבה.

 

"אני מכיר היטב את המערכת הפוליטית. לאחר הבחירות כולם רצים לוועדת חוץ וביטחון - הוועדה הכי לא חשובה בכנסת. אנחנו נרוץ לוועדת החינוך, הרווחה ואיכות הסביבה ושם נהיה הנציגים שלכם", הוסיף מלכיאור.

 

"בזמן המלחמה לא היה קמפיין"

מלכיאור לא הסתיר את העובדה שהמערכה בדרום דחקה לשוליים את הנושאים החברתיים. "במהלך המלחמה לא יכולנו לנהל קמפיין, זה לא היה נכון ולא מוסרי, כשמיליון איש שוהים במקלטים. אין ספק שהקמפיין שלנו קיבל מכה לא פשוטה, אבל אני שואב עידוד מזה שלמרות הכל הגיעו לפה המוני פעילים, צעירים ומבוגרים מכל הארץ, בזמן שכזה".

 

ערן בן-ימיני, השני ברשימת המפלגה, אמר כי "האולם המלא כאן הוא ההוכחה לציניקנים והמפקפקים. במשך 15 שנים פעלנו כדי להפוך את ישראל לנקיה וירוקה, עכשיו אנחנו נכנסים לכנסת. נפתיע את כולם ונפרוץ את האטימות של הפוליטיקה".

 

בן-ימיני הבטיח כי מפלגתו אינה חשה מאוימת לנוכח מפלגות שחורטות על דגלן את נושאי הביטחון והחוץ: "אין לנו רגשי נחיתות בנושאים המדיניים והביטחוניים, אבל יש לנו מה לומר בנושאים החברתיים והסביבתיים".

 

"הציבור משווע לחזון חדש"

מספר שלוש ברשימה, פרופ' אלון טל, אמר כי "המירוץ לבחירות הללו יהיה 'ספרינט'. נכון שהמבצע שכבש את עזה כבש את השיח, אבל אני משוכנע שנצליח כי הציבור משווע לחזון חדש".

 

משתתפי הכנס נמנעו מלהתייחס ליריבה הגדולה של המפלגה - מפלגת הירוקים. גורמים במפלגה אמרו: "אנחנו לא עוסקים בזה. אנו רוצים להציג לציבור את האנשים הלוקחים חלק במפלגה שהם פעילי הסביבה האמיתיים בישראל. למרות האופטימיות הרבה שאחזה בנוכחים באולם, נדמה כי הדרך לפרוץ את חומת התודעה הציבורית עוד ארוכה".

 

ובכל זאת, נראה כי המפלגה תצטרך לשכנע בעיקר את מי שמייעדים את קולם למפלגות הגדולות. עמי בנימין ויהודה סלמה, ממשתתפי הכנס, סיפרו: "הגענו לשמוע כי הזמינו אותנו, אבל האמת היא שלא משנה מה - אנחנו נצביע ליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נרוץ לוועדת החינוך". מלכיאור
צילום: ירון ברנר
"נפתיע את כולם בכנסת". בן-ימיני
צילום: ירון ברנר
"המירוץ יהיה קצר ומהיר". פרופ' טל
צילום: ירון ברנר
מומלצים