שתף קטע נבחר

האיחוד הלאומי קורץ לחרדים: אין ש"ס - אין נסיגות

במפלגת הימין הדתית מחפשים קהל מצביעים נוסף, ופונים אל קולות החרדים הצפים: "הרבה חרדים גרים ביישובי הדרום הרגישו על בשרם את תוצאות ההתנתקות. הם יחשבו פעמיים לפני שיצביעו שוב ליהדות התורה או לש"ס". בש"ס תוקפים בחזרה

קולות הציונות הדתית מתפזרים לכל עבר, ובאיחוד הלאומי פוזלים עכשיו גם לכיוונים נוספים. במפלגת הימין החליטו להקים לקראת הבחירות מטה חרדי, שבו יקראו למאוכזבי ש"ס ויהדות התורה להצביע עבורם. באיחוד הלאומי מאמינים כי ישנם קולות חרדים צפים, שמצטרפים לכארבעה מנדטים ושניתן למשוך את חלקם למפלגה.

 

באיחוד הלאומי מקווים שאנשי תנועת "ארץ ישראל שלנו", שהצטרפה למפלגה ועמה הרב שלום דב וולפא וברוך מרזל, המזוהים עם חב"ד, יצליחו להביא את קולות הציבור החרדי-חסידי.

  

המפלגה משיקה קמפיין המיועד למגזר החרדי, תחת הכותרת "אין ש"ס - אין נסיגות". עיקרו של הקמפיין יישא אופי ימני-לאומי, ויעסוק בעיקר בקו הבלתי-מתפשר של האיחוד הלאומי ביחס לארץ ישראל. קהל יעד נוסף של הקמפיין הם אנשי מאיר פרוש ומאוכזבי יהדות התורה, שמתקשים להצביע ליו"ר המפלגה יעקב ליצמן בשל עמדותיו המדיניות ונוכח תמיכתו בניר ברקת בבחירות לעיריית ירושלים.

  

באיחוד הלאומי מדגישים כי לא יבטיחו תקציבים למוסדות החרדים, כפי שעושות המפלגות החרדיות, והסבירו: " לא נשחד אף אחד, אבל אנחנו מאמינים שהתקציבים שמשיגות ש"ס ויהדות התורה לא מרשימות את הציבור החרדי. גם הוא מבין שמי שסוחר בארץ ישראל - אתה מעולם לא יודע מה הוא יעשה עם הכסף".

 

"המערכה הדליקה נורה אדומה"

שי גפן, ראש המטה החרדי באיחוד הלאומי וממועמדי המפלגה לכנסת, אמר ל-ynet: "יש הרבה חרדים באשדוד, בקריית גת וביישובים בדרום, שרק בשבועות האחרונים הרגישו על בשרם את תוצאות ההתנתקות. הם יחשבו פעמיים לפני שיצביעו שוב לליצמן ויהדות התורה שתמכו במהלך, או לש"ס שנמנעה בהצבעה על הסכמי אוסלו וישבה בממשלת אנאפוליס. הטילים שנוחתים עכשיו 40 ק"מ מעזה הדליקו אצלם נורות אזהרה אדומות".

  

לדברי גפן, על-פי הסקרים חלק ניכר מהחרדים מתלבטים אם לתת את קולם לליכוד או לישראל ביתנו: "לא ניתן לליברמן ונתניהו את התענוג הזה,

אבל אנחנו גם לא רוצים שבציבור החרדי יהיו רק 50 או 60 אחוזי הצבעה. נציע ללכד את הציבור הזה כולו למפלגה שהיא גם ימנית, גם לאומית, גם דתית וגם חרדית, כדי שפעם ראשונה יוכלו ללכת לקלפי במצפון נקי ושקט".

 

ראש המטה הציג אופטימיות וטען כי למעלה מ-90% מהמצביעים החרדים המתלבטים, יבחרו בסופו של דבר באיחוד הלאומי. "אחרי הפיגוע במומבאי אנחנו מגלים שיש אחדות בחב"ד גם בנושא הזה", אמר, "זה מתיישב עם קריאת הרבי מליובאוויטש להתמודדות לכנסת במפלגה דתית-חרדית מלוכדת". 

 

מש"ס נמסר בתגובה: "הרב עובדיה יוסף שליט"א היה הראשון להזהיר מפני סכנת ההתנתקות. בעוד ש"ס היתה באופוזיציה, שרי הפילוג הלאומי ברחו ברחבי הגבעות ממכתב הפיטורים של אריאל שרון לשריהם, במטרה להמשיך ולאחוז בכיסא השררה. ש"ס היחידה שהצהירה כי לא תיתן ידה להפקרה מדינית ובעקבות כך לא קמה ממשלה. מפלגת הפילוג הלאומי נכשלה כישלון חרוץ בייצוג הציבור הדתי לאומי. הניסיון הווירטואלי לתור אחר קולות במגזר החרדי הינו בגדר בדיחה עצובה המחפה על חוסר אחריות יהודי".

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כץ. מחפש גם מצביעים חרדים
צילום: עמית שאבי
ישי. יאבד קולות?
צילום: גיל יוחנן
ליצמן. המאוכזבים ינטשו?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים