שתף קטע נבחר

מנהיג נולד: גולשים כותבים לאובמה

בא לשכונה בחור חדש - מה תאחלו לו? מה הכי דחוף שיעשה באמריקה, במזרח התיכון ובעולם? תנו טיפ לנשיא ה-44

בתחושה של היסטוריה מתהווה ועם ציפיות בגובה השמיים, נכנס הנשיא השחור הראשון לבית הלבן. בין בעיות חברתיות מבית, משבר כלכלי גלובלי ומלחמה קרה חדשה שהולכת ומתגבשת, הוא מבטיח לטפל גם בביצה הטובענית והתובענית שלנו. 

 

מהן הסוגיות הבוערות ביותר, שמונחות לדעתכם לפתחו של ברק אובמה? מה אתם מאחלים לו עם כניסתו לתפקיד החשוב בעולם? מה אתם מצפים שיעשה - וממה מוטב שיתרחק?   

 

השתמשו במנגנון הטוקבקים ושלחו לו את ברכת הדרך.

 

מיכל מאלעד הכינה רשימה לנשיא הנבחר. "דבר ראשון, אני חושבת שכבר עשית את הדבר החשוב מכל. נתת לעולם תקווה", כתבה. "וכמה דברים שאני חושבת שכדאי שתעשה:

 

  1. שארה"ב תהיה יותר מעורבת במה שקורה באפריקה ותפסיק את רצח העם והזוועות הנוראיות שקורות בדרפור שבסודן, בקונגו ובשאר אזורי עימות באפריקה.
  2. אני מקווה שבתור אדם נוצרי עם קרובי משפחה מוסלמים ואפילו כמה יהודים, ובתור בן לאמא לבנה ואב שחור - ובתור אדם שגדל בכמה יבשות - תביא מסר של שלום לעולם. ושתעזור לאומות ולתרבויות השונות לחיות בפיוס ובשלום.
  3. אני מקווה שתצליח להביא ליחסים טובים באמת עם איראן, ולהפוך אותה ממדינה ששונאת את המערב, למדינה שחיה בשלום ובשיתוף פעולה עם המערב.
  4. ובקשר לאזורנו: הלוואי שתוכל לזרז את השלום ביננו לבין הפלסטינים, ובינינו לבין הסורים. בעיקר לאחר השבר הנורא בשני הצדדים בעקבות מלחמת עזה האחרונה.
  5. והמון בהצלחה עם ההתמודדות עם המשבר הכלכלי :)
  6. וביטוח בריאות לכולם בארה"ב! בהצלחה רבה לך. מי ייתן ובאמת תשרה הברכה במעשה ידיך.

 

היא חתמה את מכתבה בברכה מיוחדת, "כפי ששמך ברק - מבורך בקנייתית".

 

ליז העליזה, תושבת הקריות, קובעת כי "אובמה ידוע בתחושותיו הסימפטיות לצד הערבי. אולי הגיע הזמן שיבין את הצד שלנו? שלא כיף לקום בבוקר לצליל של אזעקה עולה ויורדת... שתמיד יש פחד בנסיעה באוטובוס שאולי זה שיושב לידי הוא מחבל... שהבן השכן או אחיין נמצאים עכשיו בצבא ואנחנו חרדים לשלומם! אולי שיבין ללבנו מה זה לחיות בצל של פחד יום יומי!!!".

 

עדי מירושלים מבקשת כי "אובמה יבין שאיראן וסוריה מדינות טרור ועד שלא יחדלו ממעשיהן, אין לדבר איתן ואין לערב אותן במשא ומתן על עתיד המזרח התיכון שכן החזון שלהן הוא מזרח תיכון בלי מדינת ישראל!!! ומקווה שתהיה ידידותי לישראל כמו כל הנשיאים בעבר".

 

שוקי משדרות נשמע יותר פסימי. "הייתי רוצה לאחל לך שהכשרון המרשים שלך יצליח לתקן את כל השגיאות שבוצעו בארה"ב לאורך עשרים שנים. אבל אני מבין עד כמה זה הולך להיות קשה. מקונן בי ספק - שאתה אדם מוכשר מאוד מבחינה תקשורתית אבל חסר את היכולת הביצועית כדי לבצע שינוי במעמדה של ארה"ב. אני מקווה שאני טועה ואולי תצליח להוכיח לכל העולם שקורצת מהחומר הנדיר המשלב גם יכולת תקשורתית וגם יכולת ביצועית".

 

לעומת דרור, שמבקש שאובמה "יתפטר עוד היום", למישהי יש בקשה צנועה הרבה יותר:

"שיפסיק לעשות פרצופים למצלמות! אנשים עוד יעשו ממנו אוסף כמו שעשו מאולמרט". שלומית מאחלת הצלחה לנשיא החדש, ומקווה "קודם כל שתישאר כפי שאתה ותהיה מחובר לקרקע ולמציאות. העובדה שלא התביישת להיות מי שאתה וזה אומר, בחולשות ובחוזקות, זה מה שהביא אותך עד הלום.

 

"שתמשיך להחדיר תקווה בארצך ובעולם כולו כפי שעשית עד כה. שתהיה לך התבונה להבחין בין מה שאפשר לפתור בהידברות ומה שלא. שתדע לקרב ולאחות בין אויבים ולפתור קונפליקטים. שתהיה חזק מול האתגרים הלא-פשוטים. שתדע לחבוש פצעים ולהבריא חולאים. והכי חשוב - שתישאר מחובר לעצמך ולאנושיות שלך, כי זה מה שהופך אדם מוכשר למנהיג משכמו ומעלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לטיפולך. ברק אובמה
צילום: AP
מומלצים