שתף קטע נבחר

דיילת תובעת: הכריחו אותי להתלבש סקסי

דיילת אמריקנית תובעת את חברת התעופה לאחר שעובד החברה סירב לתת לה לעבוד בטיסה משום שלא היתה לבושה באופן פרובוקטיבי מספיק לטעמו

דיילת תובעת את חברות התעופה ג'טבלו איירווייס ודלתא איירליינס בטענה שאחד מהעובדים מנע ממנה לעבוד בטיסה מסוימת משום שלא היתה לבושה באופן פרובוקטיבי מספיק.

 

קארין קיגן מפיטסבורג בת ה-37 עובדת עבור חברת דלתא. לחברה יש הסכם עם ג'טבלו במסגרתו דיילות של דלתא יכולות לעבוד בטיסות ג'טבלו על בסיס מקום פנוי, וזאת תמורת שכר נוסף.

 

לפי התביעה שהגיעה קיגן לבית המשפט הפדרלי בפיטסבורג בשבוע שעבר, עובד של ג'טבלו לא נתן לה לצאת לטיסת עבודה באוקטובר 2007 משום שלא היתה לבושה באופן פרובוקטיבי מספיק לטעמו, ואז נתן לדיילות אחרות - בעלות ותק פחות ממנה - לעלות על המטוס ולתפוס את מקומה.

 

"קיגן החליפה לבגדים פרובוקטיביים יותר, אך העובד אמר לה שהיא איחרה את המועד ושהייתה צריכה להתלבש ככה מלכתחילה", לשון התביעה. "הוא רצה שהיא תחליף לחולצה קצרה יותר ולמכנסיים צמודים יותר, ושתתאפר באופן מודגש יותר", אמר עורך הדין של קיגן, סמואל קורדס. הוא הוסיף וסיפר כי בעקבות המקרה קיגן הפסיקה לקחת על עצמה משמרות נוספת בטיסות של ג'טבלו - וזאת על מנת להימנע מהטרדה נוספת על ידי העובד, ולכן הכנסתה נפגעה.  

 

כאשר התלוננה קינן בפני הבכירים בשתי החברות, הם סירבו לנקוט עמדה ולהתערב בנושא. קיגן התלוננה בוועדה להזדמנות שווה בעבודה, ואלה עודדו אותה לתבוע את החברות בבית המשפט. חברת ג'טבלו טענה בוועדה כי אין לה סמכות לקבוע בנושא, משום שקיגן אינה עובדת החברה, אולם החוקים הפדרליים מאפשרים לעובדים לתבוע על הטרדה מינית גם כאשר הם לא מועסקים ישירות על ידי המטריד.

 

חברות התעופה בחרו שלא הגיבו בנושא. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבגדים עושים את האדם?
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים