שתף קטע נבחר

אולמרט: סיכוי לשחרור שליט, המחיר יהיה כבד

ראש הממשלה נפגש עם מפקדי החטיבות שלחמו בעזה ושיבח אותם על המוסר הגבוה שהפגינו. לאלוף פיקוד הדרום החמיא: "ניהול המערכה היה מלאכת מחשבת". אולמרט הבטיח: "לא אנוח עד שגלעד שליט יהיה בבית"

שלב הסיכומים. ראש הממשלה אהוד אולמרט נפגש בצהריים (יום ג') עם מפקדי חטיבות שלחמו במבצע "עופרת יצוקה" בעזה, והחמיא להם על ניהול המערכה. לאלוף פיקוד דרום יואב גלנט, ששימש כמפקד המבצע, אמר כי פעילותו היתה "מלאכת מחשבת".

 

אולמרט התייחס לסוגיית החייל החטוף גלעד שליט ואמר למח"טים: "לפני המערכה ובמהלכה הנעתי מהלכים כדי להביא לשובו של גלעד שליט הביתה הכי מהר שאפשר. אני חושב שיש לכך סיכוי, אולם המחירים יהיו כבדים מאוד. אני לא אשקוט ולא אנוח עד שהוא יהיה בבית".  


ברק, אולמרט, אשכנזי וגלנט (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

במהלך המפגש עם המפקדים ביקש ראש הממשלה לשמוע פרטים על הלחימה של חיילי צה"ל נגד החמאס ועל המאפיינים של האויב. הוא התעניין האם מדובר בצבא שפועל באופן מסודר, באילו אמצעי לחימה עשה החמאס שימוש ובאופן ההתנהלות שלהם.

 

המח"טים הציגו לראש הממשלה, כל אחד בתורו, את המשימה המרכזית אותה ביצעו, ואף הראו לו על גבי מפות את הצירים בהם נעו ואת הגזרות שאותן תפסו. מפקדי חטיבות גם סיפקו לראש הממשלה רגעים של דרמה, כשתיארו בפניו סיפורי גבורה של חיילים בשטח.

 

ראש הממשלה ציין בפני הקצינים הבכירים את הערכתו לפועלם, ושיבח את המוסר הגבוה שנקט הצבא בזמן הלחימה. הוא סיכם את המפגש באומרו: "נקטנו צניעות בהגדרת המטרות, בהצגת הפעילות שלנו ובאווירה שניסינו

ליצור סביב הלחימה. הצניעות הזאת הולידה סולידריות והחייתה נרטיב שנדמה היה שהלך לאיבוד. בעם פשתה הזדהות פטריוטית לא מוגזמת שנתנה לכולנו תחושה של יחד"

 

מלבד אולמרט, במפגש השתתפו גם שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי ומפקד אוגדת עזה תת-אלוף אייל אייזנברג.  

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגישה בפיקוד דרום
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים