שתף קטע נבחר

מרצ עונה לאלי ישי: הומופוב, קח כדורים

דברי יו"ר ש"ס על ההומוסקסואלים, שהובאו בראיון ל-ynet, התקבלו בסערת רגשות. הירוקים: במקום לחבר את החברה הישראלית, הוא ממשיך לקרוע אותה. ומה האמת על "פרופיל 21 להומואים"? בצה"ל מכחישים בתוקף: "אין שום שוני בין חייל עם נטייה חד-מינית לאחר"

דבריו האחרונים של יו"ר ש"ס אלי ישי בגנות ההומוסקסואלים עוררו הבוקר גל של תגובות נזעמות מקרב ראשי הקהילה ההומו-לסבית ומפלגות השמאל. ישי אמר בראיון ל-ynet כי הוא ימשיך לפעול כדי שמצעדי גאווה, אותם כינה "מצעדי זוהמה", לא יתקיימו בשום מקום. כן חזר על עמדתו כי הומוסקסואליות היא מחלה נפשית, והוסיף כי הדבר נקבע על ידי קצין רפואה ראשי, "אשר קבע את זה כפרופיל 21".

 

בצה"ל מבהירים כי "נטייה מינית אינה מהווה פרמטר לכל סימול פרופיל או סעיף של קשיי הסתגלות. אין שום שוני בין חייל בעל נטייה חד-מינית לחייל אחר".

 

"ברור לכל שזהו חלק ממסע תעמולה של ש"ס, על מנת ללבות

את היצרים לפני הבחירות", נמסר בתגובה מטעם "הפורום הגאה של מרצ". "לא ברור איזו תכונה מאפיינת יותר את ישי: הבורות או השנאה". הפורום המליץ לישי ולמפלגתו "להתחסן או לבלוע כדורים נגד הומופוביה משום שבכנסת ה-18 יכהן הומוסקסואל מוצהר מטעם רשימת מרצ - ניצן הורביץ".

 

הורוביץ עצמו כינה את דברי ישי "דברי בלע", בדברים שנשא בשבוע הפוליטי של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א. "אני חושש איך תיראה מערכת החינוך אם האיש הזה יעמוד בראשה", הוסיף, בהתייחסו לדרישתו של יו"ר ש"ס לקבל את תיק החינוך בממשלה הבאה. "זה פשוט לרדת לביב שופכין".

 

בחירות 2009 ב-ynet: כל הדרך אל הקלפי

 

במפלגת הירוקים כינו את דברי ישי "ניסיון נלוז לתפוס טרמפ פוליטי על גבה של החברה ההומו-לסבית, המוכיחים עד כמה האיש פרימיטבי בדעותיו. בדבריו השר ישי פוגע באוכלוסיה לא קטנה של הומואים חובשי כיפה ולובשי שחורים. במקום לחבר את החברה הישראלית, יושב ראש ש"ס וממשיך לקרוע אותה ובכך מפר את הפסוק 'ואהבת לרעך כמוך'".

 

"ישי ימצא שותפים לדעותיו בקרב החמאס"

איתי פנקס, חבר מועצת העיר ת"א-יפו לשעבר ומועמד מס' 3 בצבר, מפלגת הצעירים, הדגיש כי "אלפי הומואים ולסביות משרתים בצה"ל, כפי שעשו מיום הקמתו. השר הלא נכבד ישי מסית נגד ציבור שתורם למדינה בעוד הוא מטיף לאנשיו להשתמט. בדיוק בגלל אנשים כמוהו אני מתמודד במפלגת הצעירים, שדורשת שוויון בנטל וגיוס חרדים, ערבים ומשתמטים מימין ומשמל לשירות צבאי ולאומי. כסרן בצה"ל, הנשוי לבן זוגו, רס"ן וחובל בחיל הים, נראה לי שפנייתו של ישי לשדה הרפואי מעידה כי ייתכן והוא דווקא זה שירד מהפסים, ואבחון וטיפול מתאימים יעזרו לו ללמוד כיצד מתנהג בן אדם, כל שכן שר בישראל".

 

יונתן גר, מנכ"ל "הבית הפתוח", הגוף המארגן את מצעד הגאווה בירושלים, אמר: "נראה שהשר ישי מנסה להתמודד עם הביקורת על ש"ס בתקופת המלחמה באמצעות שינוי הנושא, לבחירת נושא שכבר מזמן אינו שנוי במחלוקת כפי שהשר ישי היה רוצה. השר ישי בודה מליבו נהלים

של צה"ל - מאז שנת 1995 הומואים ולסביות משרתים בצבא ככל אחד, ותרומתם נמשכה גם בתקופת המלחמה האחרונה בעזה. מינויו של אלי ישי לשר החינוך בישראל שקולה לדעתנו למינוי של חאלד משעל לשר הביטחון".

 

"שוב מתגלה אלי ישי כאיש נבער וגזען שלדעותיו החשוכות אין כל קשר עם המציאות", הוסיף חבר מועצת העיר ירושלים לשעבר, וממנהיגי מצעד הגאווה סער נתנאל. "בדיוק אמש שוחררתי ממילואים בבית החולים סורוקה, אליהם גויסתי בצו שמונה. אף אחד בצבא לא העלה על דעתו לשחרר אותי בגלל נטיותי המיניות הידועות לכל. משום מה לא היו איתי במילואים חרדים מש"ס, ולכן צריך להסביר למר ישי שתרומתה של הקהילה הגאה לצה"ל היא רבה, וכנראה אף יותר משל החרדים. אם מר ישי רוצה לחפש שותפים לדעותיו הגזעניות והחשוכות על הקהילה ההומו-לסבית ועל זכויות האדם בכלל, אני בטוח שהוא ימצא אותם בקרב אנשי החמאס בעזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביב שופכין: הורוביץ
צילום: ירון ברנר
קצין רפואה קבע: ישי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים