שתף קטע נבחר

ועדות ההתנגדות: אין שינוי בתנאים לעסקת שליט

דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו מוג'אהד, אומר כי אין חדש בסוגיית החייל החטוף. "הישראלים טועים, אם הם חושבים שהמלחמה תהפוך למנוף כדי ללחוץ עלינו בעניין שליט"

בחמאס אומרים היום (ה') כי אין כל התקדמות בעניין עסקה שתביא לשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט - בניגוד לדיווחים בישראל בימים האחרונים.

 

גורם בחמאס אמר ל-ynet: "אם הישראלים רוצים לדבר ולדון הם יודעים איפה, איך ועם מי - אבל על העם בישראל לדעת כי ממשלתו לא עושה דבר כדי לקדם את העניין".

 

גם דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו מוג'אהד, אומר כי אין חדש בסוגיית החייל החטוף.

"הישראלים טועים, אם הם חושבים שהמלחמה תהפוך למנוף כדי ללחוץ עלינו בעניין שליט. הדרישות שלנו לא השתנו: כל רשימת האסירים שדרשנו ובנוסף אליה תחילת דיון על הסרת המצור".

 

הדברים נאמרו במקביל להתייחסות נוספת של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לסוגייה. לדבריו, המבצע הצבאי בעזה "יצר מנופים שיכולים לזרז את הבאתו של גלעד שליט לישראל".

 

ראש הממשלה סירב להרחיב בנושא ואמר: "אני חושב שהשאלות לגבי שליט הן לגיטימיות, אך תשובה שלי לא תקדם את שחרורו. אני פועל, אני פעלתי ואני אפעל להחזירו".

 

מנגד, אבו מוג'אהד הוסיף כי משא ומתן רציני על הסרת המצור על רצועת עזה, יביא לתחילת דיון בעניין שליט - אבל בלי פתיחת המעברים לא תהיה שום התקדמות בסוגיה. דובר ועדות ההתנגדות סירב להתייחס לדיווחים בתחילת מבצע "עופרת יצוקה" על פציעתו של שליט וענה ב"אין תגובה". הוא ציין גם כי לא יהיה שום מידע בחינם בעניין גורלו ומצבו של שליט.

 

בתוך כך, בתגובה לדיווחים כי גורמים בישראל וביניהם ראש השב"כ מוכנים

להעביר חלק מהאסירים לרצועה או לחו"ל - אמר אבו מוג'אהד כי הדבר יעמוד בפני המשא ומתן ולכן אין לדבר על כך בתקשורת.

 

הלילה התייחסה שרת החוץ, ציפי לבני, לסוגיית החייל החטוף. במסיבת עיתונאים בבריסל, לאחר שנועדה עם שרי החוץ של 27 מדינות האיחוד האירופי, היא אמרה: "כל עוד גלעד שליט נמצא בידי חמאס - לא ניתן לפתור את המשבר ברצועת עזה".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 942 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
942 ימים בשבי
צילום: רפרודוקציה
מומלצים