שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תמונת הניצחון: אולמרט ניגב חומוס בשדרות

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בא לעיר שבמשך שמונה שנים סבלה ממטחי קסאמים. הוא נפגש עם תלמידים, עם קשישים - וגם ניגב חומוס בסטיקייה. "יש פה רוח של שקט ושל שלווה", אמר

  אחרי שהציג בתחילת השבוע את תמונת הניצחון בזירה המדינית - עם בואם של מנהיגי אירופה לירושלים - ראש הממשלה, אהוד אולמרט, זכה לקראת סופו גם לתמונת ניצחון בשדרות. בעלי הסטקייה שבה אכל היום (ה') התעקש על צילום למזכרת. זה היה אקורד הסיום ליום של פגישות חמימות עם תושבים.


  גם כן תמונת ניצחון. אולמרט מנגב חומוס (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) 

   

  אולמרט בא לשדרות כדי לקבל אהבה - וקיבל. במפגש עם מורים ומנהלים מהאזור, סיפרה לו המורה רונית פונזיק מבית הספר התורני החדש בשדרות, כי "הילדות של כיתה ד' באו לחגוג לי יום הולדת אחרי הפסקת האש, שמעו לפתע 'צבע אדום' לא צפוי. הן פתחו בשיר, שעם הנצח לא פוחד מדרך ארוכה. החזרת להן ולנו את החוסן ואת האמונה".

   

  מנהלת בית הספר בשער הנגב, ענת חיים, סיפרה לאולמרט שבנה שלחם בעזה עוד לא שב הביתה, ושהילדים שהיא מלמדת בטוחים שהקסאמים עוד ישובו. "אבל רצינו להגיד תודה", אמרה לאולמרט. מנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך, עמירה חיים, סיפרה לו שכ-250 אלף תלמידים היו תחת פיקוחה בימי המערכה בעזה. "תודה על האהבה שאתה מרעיף על הדרום. זה לא מובן מאליו, הדרום מחבק אותך", אמרה לקול מחיאות הכפיים.


  רה"מ במרכז היום לקשיש. "אני מאוד נרגש" (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) 

   

  מי שהכביר מחמאות היה ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, שנתן לאולמרט תשורה צנועה - ורד שנעשה משרידי קסאם.

  "אני והתושבים גאים בך. כאחד ששמונה שנים ישב וספג, החזרת לנו באחת את הגאווה. המבצע בעזה נתן לנו תחושה של שייכות, פרץ של פטריוטיזם בעצם שליחת זרועו הארוכה של צה"ל אל מול אלה שפגעו בנו שמונה שנים".

   

  "אני מאוד נרגש", אמר אולמרט בעיר הדרומית. "זו הפעם הראשונה בתקופה מאוד ארוכה ויש פה רוח של שקט ושל שלווה. אני מקווה שהיא תארך זמן". במפגש שקיים במרכז היום לקשיש, הוא חיבק את רוזה בת ה-86 שעלתה לישראל לפני 18 שנים. "עברנו בשדרות תקופה מאוד קשה. כל יום, כל לילה בבית בום, בום, בום. הכל רועדת. אי אפשר יושנת", אמרה לו.

   

  "תראי", השיב לה, "עכשיו אנחנו מקווים שיהיה שקט. אנחנו עושים מאמץ גדול שזה לא יחזור. לכן אמרנו לחיילים שלנו, תצאו למלחמה, תלכו להגן על אמא ועל אבא. אנחנו רוצים שיהיה שקט, אבל זה יהיה לאט לאט". חברתה סיכמה: "אם לא אתה, מה שקרה בעזה היה קורה לנו פה. אין לי מלים להגיד לך תודה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט וראש העיר שדרות. החליפו חיוכים
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  במרכז היום לקשיש. הקשיב וחיבק
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  מבקר תלמידים בבית הספר. אמרו תודה
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  מומלצים