שתף קטע נבחר

אי.די.בי: אין אינדיקציה להורדת דירוג

המסחר במניות אי.די.בי פיתוח ואי.די.בי אחזקות הופסק לשעתיים, לאחר ששמועות לא מבוססות על הורדת דירוג האג"ח הביאו לצניחה בשעריהן

אי.די.בי פיתוח ואי.די.בי אחזקות מזימות את השמועות: החברות, מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, הודיעו בצהריים (ה') לבורסה כי "בניגוד לידיעות מסוימות בתקשורת, לא התקבלה לאחרונה כל אינדיקציה לשינוי כלשהו בדירוג האג"ח". המסחר במניה חודש, לאחר שהופסק לכשעתיים, והמניות עדיין יורדות בכ-10%. 

 

בצהריים עצרה הבורסה את המסחר במניות אי.די.בי פיתוח ואי.די.בי אחזקות. זאת, לאחר שרשמו ירידות חדות במחזורים גבוהים. מניית אי.די.בי פיתוח ירדה בכ-10%, ומניית אי.די.בי אחזקות צנחה בכ-13.4%. החברות הודיעו בעקבות כך כי יפרסמו "דיווח מהותי".

 

הרקע לירידות, לדברי מנהלי השקעות בשוק ההון, היה שמועות לא מבוססות ולפיהן חברת הדירוג מעלות עומדת להוריד את דירוג האג"ח של הקבוצה ביותר מדרגה אחת. דירוג האג"ח של אי.די.בי פיתוח הוא AA-, ושל אי.די.בי אחזקות הוא A+. במעלות סירבו להתייחס לדברים.  

 

בהודעתה לבורסה כתבה אי.די.בי עוד: "כידוע, בחודש נובמבר 2008, הודיעה מעלות כי אגרות חוב שהונפקו על ידי חברות החזקה בישראל, ובכללן החברה, מצויות בתהליך בחינה מחדש עם השלכות שליליות. ממועד הודעתה האמורה של מעלות, לא חלה כל התפתחות נוספת בנושא".

 

בשבוע שחלף סבלה מניית קרדי סוויס מירידות חדות על רקע המשבר בעולם. למרות ההתאוששות אתמול והיום, כור, שבשליטת אי.די.בי, המחזיקה ב-3.4% ממניות הבנק השווייצרי, מופסדת על ההשקעה בסכום של יותר ממיליארד שקל.

פורסם לראשונה 22/01/2009 14:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוחי דנקנר
צילום: ורדי כהנא
מומלצים