שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קלינטון התקבלה בהתלהבות: "ועכשיו, לעבודה"
  מזכירת המדינה האמריקנית החדשה התקבלה במשרדה החדש בהתלהבות שלא נראתה שם שנים רבות. היא הבהירה לדיפלומטים, שמקווים למלא תפקיד חשוב בגיבוש מדיניות הממשל החדש, ש"זה הולך להיות קשה"

  להתראות כוחנות, שלום דיפלומטיה? הילרי קלינטון הגיעה היום (ה') למקום עבודתה החדש במשרד החוץ האמריקני. באולם הכניסה המתינו למזכירת המדינה ה-67 בתולדות ארצות-הברית כאלף מעובדי המשרד, הריעו לה ולחצו את ידה.

   

  קלינטון, שנעמדה על המדרגות ונופפה לדיפלומטים הנלהבים, זכתה לקבלת פנים חמה במיוחד, שכמוה לא זכורה במחלקת המדינה. הדיפלומטים המעונבים והקרים, המתוסכלים משנים רבות שבהן נתקבלו ההחלטות בבית הלבן ובפנטגון, תוך התעלמות מדעתם, לא הצליחו להסתיר את התלהבותם. עם אישיות בשיעור קומתה של הילרי הם מרגישים שזו הפעם הראשונה מזה שנים רבות שהם עומדים להפוך לשחקנים בעלי השפעה בממשל האמריקני.

   

  הילרי מצדה לא הצליחה להסתיר את שמחתה נוכח קבלת הפנים הנהדרת. "אני מאמינה בכל לבי שהחל עידן חדש לאמריקה", פתחה קלינטון. "דיפלומטיה ופיתוח הם כלים חיוניים להשגת יעדים ארוכי טווח של ארה"ב. אני אעבוד אתכם לקידום דיפלומטיה חזקה וסיוע ברחבי העולם שיקדמו את ביטחון אמריקה".


  הדיפלומטים הנרגשים מקבלים את פני הבוסית החדשה (צילום: AP)

   

  "זו הולכת להיות תקופה מאתגרת", אמרה קלינטון לעובדי משרד החוץ האמריקני. "אבקש מכם הרבה. תנו לי את העצה הטובה ביותר שלכם. שום דבר לא יקדם אותנו יותר מאשר ויכוח טוב שיעשה אותנו טובים יותר. אני אתן את כולי. אעבוד יחד עם הנשיא כדי לבצע את המשימות של הממשל החדש והתקופה החדשה מייצגים. אנחנו צריכים שיתוף פעולה ותחושה של פתיחות וכנות בבניין ואני מזמינה את זה".

   

  "זה לא הולך להיות קל"

  קלינטון הזהירה את הדיפלומטים, שזרחו מאושר, ש"זה לא הולך להיות קל. אני לא רוצה שתצאו מקבלת הפנים החמה הזו ותגידו 'נפלא'. זה יהיה קשה. אנחנו רוצים לשלוח מסר ברור שזה צוות ואתם חברים בצוות הזה. שום דבר לא יכולה להעשות לבד מהקומה השביעית או מהחדר הסגלגל, אם לא נעבוד כצוות. ועכשיו חברות וחברים, לעבודה".

   

  לצידה עמד האיש המדורג מספר 3 במחלקת המדינה, וויליאם ברנס, תת המזכיר למדיניות. מספר 2 המיועד, ג'ים סטיינברג, שהה באותה שעה בשימוע בסנאט לאישור מועמדותו. במשך היום צפויה הודעה על מינוי השליחים המיוחדים: ג'ורג' מיטשל לשליח מיוחד לסכסוך הישראלי-פלסטיני, ריצ'רד הולברוק לשליח מיוחד לפקיסטן ואפגניסטן ודניס רוס לתפקיד שליח על, עם אחריות על למזרח התיכון ואיראן.

   

  הנשיא ברק אובמה וסגנו ג'ו ביידן יבקרו הערב במחלקת המדינה ויביאו אתם לפגישה את היועץ לבטחון לאומי, הגנרל ג'ים ג'ונס וסגנו טום דונילון, מי שהיה יועץ וראש המטה של מזכירת המדינה מדלן אולברייט בממשל ביל קלינטון. מאוחר יותר יופיעו הנשיא אובמה והמזכירה קלינטון בפני עובדי משרד החוץ האמריקני. הם יציגו בפניהם את המדיניות החדשה שפירושה חזרה של ארה"ב לדיפלומטיה פעילה ברחבי העולם. בכוונתם להגדיל את תקציב משרד החוץ, את מספר עובדיו ואת פעילותו ברחבי העולם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קבלת הפנים של קלינטון
  צילום: AP
  הנשיא אובמה. יבקר במחלקת המדינה
  צילום: AFP
  מומלצים