שתף קטע נבחר

ברק: שר ביטחון? זו מחמאה. רוצה להיות רה"מ

המלחמה בעזה נגמרה וכעת פונים במפלגת העבודה למלחמת אחרת לגמרי: הקרב על השלטון. יו"ר המפלגה ברק: "בחודש האחרון הייתי עסוק בדברים אחרים, היום חוזרים לעבודה"

באיחור של יותר מחודש - בשל אירועי מבצע "עופרת יצוקה" - פתחה הערב (יום ה') מפלגת העבודה את מערכת הבחירות. בכנס פתיחת הקמפיין של המפלגה, אמר יו"ר המפלגה, אהוד ברק: "מציעים לי באדיבות את תיק הביטחון. תודה על המחמאה. אני מודיע כאן ועכשיו: אני מתמודד על ראשות הממשלה בישראל".

 

 

כשנכנס ברק לאולם, הוא התקבל על-ידי הקהל בקריאות "הו-הא, מי זה בא, ראש הממשלה הבא". בנאומו אמר ברק, כי "היום חוזרים לעבודה. בחודש האחרון הייתי עסוק בדברים אחרים, חשובים בהרבה מכל קמפיין בחירות. אחרי חודשים של איפוק ואימונים יצא צה"ל למבצע עופרת יצוקה. למרות שמדובר בחנוכה, נס לא קרה".


התקבל בקריאות עידוד, ברק (צילום: עידו ארז)

 

לדברי ברק, "לפנינו עוד משימה אחת: גלעד שליט. אנחנו נחושים להתמודד עם המשימה הזו, להחזיר את גלעד הביתה". ברק קרא ליריביו מהליכוד ומקדימה לקיים מולו עימות. "נתניהו לא רוצה, וציפי לבני כרגיל רק מדברת על זה. זהו רגע האמת, בואו התייצבו לעימות".

 

מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל, אמר כי "אנו מוכנים יותר מאי פעם". לדבריו, "האירוע היה צריך להתרחש לפני כחודש, אך האירועים בדרום היו יותר חשובים מהקמפיינים שלנו. חשוב להיות מוכן ללחוץ על הגז, אך חשוב לא פחות לדעת מתי ללחוץ על הברקס".


אין אמא ואין אבא, פואד (צילום: עידו ארז)

 

כבל הוסיף: "בזמן המלחמה ראינו את איכות המנהיגות שהעבודה מציעה לציבור הבוחרים.

ראינו כיצד אהוד ברק מפעיל שיקול דעת עילאי, קור רוח וזהירות. הנסיבות דרשו הכנות מרובות, ביצוע דקדקני, וראייה רחבה של המערכה". לדבריו, "ראינו כיצד ברק לא מהסס להפעיל כוח כשנדרש, אך גם יודע מתי לעצור".

 

"לא שר ביטחון להשכרה"

יו"ר מטה הארגון במפלגה, השר יצחק הרצוג אמר, כי "הגיע הזמן שהעם יבין - אנחנו רוצים להרכיב הממשלה. אנחנו מאמינים בדרכנו, בשורשינו, במנהיג שלנו שהוכיח בחודש האחרון. אמרתי תודה לאל שברק יושב בתפקיד הזה במהלך המלחמה".

 

השר בנימין בן-אליעזר התייחס לברק ואמר, כי "האיש חודש ימים נתן את הביצוע הטוב ביותר. זה תלוי בנו כעת. אין אמא ואין אבא, כאלה שלא באו לומר שלום ואומרים: כל הכבוד לכם, כל הכבוד לאהוד ברק". בן-אליעזר התרפק על ההיסטוריה ואמר, כי "חלק ממי שיושב כאן היה בלילה הוא כשחיים יבין דיבר על מהפך, ואמר 44 מנדטים. האמינו או לא, לפחות נקבל חצי מזה".

 

גם אופיר פינס בחר להתמקד בדבריו בהתאמתו של ברק לתפקיד ראש הממשלה: "נתניהו? חס וחלילה. ציפי לבני? ראויה, הגונה אך לא עמדה במבחן המנהיגות. כשהיתה צריכה להקים ממשלה, היא כשלה כישלון חרוץ. אנחנו לא מציעים לציבור שר ביטחון להשכרה. תשכחו מזה. גם אתם בליכוד וגם אתם בקדימה. אנחנו מציעים לישראל ראש ממשלה שיכול להנהיג את ישראל קדימה להצלחות והישגים. ראש ממשלה שיעשה את העבודה. ראש ממשלה שמפעיל שיקול דעת. ראש ממשלה שבא מתוך עוצמה של חוכמה וניסיון, ראש ממשלה שיכול וצריך להיות עם ידיים יציבות על הגה על השלטון כדי לנווט את ישראל למקום טוב יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוזר למערכה. ברק
צילום: עידו ארז
מומלצים