שתף קטע נבחר

ליברמן נגד יעלון: הוא שרוי במצוקה ומשקר

משה (בוגי) יעלון תקף היום את אביגדור ליברמן, וגינה את התנהלותו בעניין ערביי ישראל: "הוא פונה ליצרים וזה מפחיד אותי". בישראל ביתנו החליטו להשיב אש: "יש להצטער על השקרים והסילופים של מר יעלון"

16 יום לפני הבחירות, מתחממת אפילו גזרת הליכוד וישראל ביתנו. בעקבות דבריו של הרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, נגד יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן ("מפחיד אותי"), תקפו בישראל ביתנו חזרה: "תגובתו של יעלון מצביעה על לחץ ועל מצוקה שהוא שרוי בהם".  

 

 

יעלון מתח ביקורת על ליברמן באירוע "שבתרבות" בבאר שבע: "אני נרתע מהדרך של ליברמן, הוא פונה ליצרים וזה מפחיד אותי". הוא אמר כי התבטאויותיו של ליברמן נגד ערביי ישראל אינן קבילות: "לא ניתן להכתים את כל הערבים תושבי מדינת ישראל".

 

יחד עם זאת יעלון ציין כי לא יתנגד לכניסת ישראל ביתנו לממשלה, ואמר כי "ראש הממשלה בסוף הוא שקובע את מדיניות הממשלה".

  

בישראל ביתנו שמעו והחליטו להשיב אש: "תגובתו של יעלון מצביעה על לחץ ועל מצוקה שהוא שרוי בהם, כנראה מהחשש להפסיד את משרת שר הביטחון שבגללה הצטרף לליכוד. בישראל ביתנו הקו המפריד עובר לא בין יהודים לערבים, אלא בין תומכי הטרור ומתנגדי הטרור, ולכן יש להצטער על השקרים והסילופים של מר יעלון, ואנו מקווים שאלו לא נאמרו על דעתו של יו"ר הליכוד".

 

גורמים בכירים בקמפיין הליכוד אמנם ניסו להתנער הערב מדבריו של יעלון והדגישו כי "הדברים נאמרו על דעתו בלבד". הם ביקשו להבהיר ש"ההתנהלות של הליכוד מאוד ברורה: אנחנו לא נתקוף מפלגה שלא תתקוף אותנו". גורמים נוספים בליכוד אמרו כי לעת עתה אין החלטה לתקוף את ליברמן.

 

לעומת זאת, בליכוד מתכוונים לחדש את הקמפיין השלילי נגד יושבת ראש קדימה, השרה ציפי לבני. בתשדיר בחירות שהוכן הם שבים להשתמש בסיסמה "זה גדול עליה". הקמפיין נגד לבני אמור היה להתפרסם בשלטי חוצות ברחבי הארץ לפני כחודש, אך נגנז בעקבות המלחמה בעזה. גורמים בליכוד אמרו כי הקמפיין הנגטיבי יעלה רק אם קדימה תפרסם קמפיין נגטיבי משלה נגד הליכוד.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אילנה קוריאל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן מפחיד אותו. יעלון
צילום: ירון ברנר
ליברמן השיב אש
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים