שתף קטע נבחר

קרבי זה הכי זכאי: ההבטחה שהספיקה לזיכוי

נער הבטיח להתגייס ליחידה קרבית, המדינה הסכימה לוותר על הרשעתו בפריצה. אבל אחרי שסיבות בריאותיות מנעו זאת - התביעה חזרה בה. השופט ברחובות דווקא התעקש, וזיכה

המדינה התעקשה: אתה לא יכול להתגייס לקרבי - תשלם על חטאיך. אבל השופט חשב אחרת. בבית משפט השלום לנוער ברחובות נפתרה לאחרונה סוגיה מעניינת, שבמרכזה צעיר שמעד, אך את ההזדמנות השנייה שניתנה לו רצתה המדינה לקחת - רק מאחר שלא גויס לשירות קרבי בצה"ל מסיבות בריאותיות.

 

הנאשם עצמו הודה בעבר, בעודו קטין, בכתב אישום לפיו התפרץ לבניין מגורים. בעקבות זאת הופנה לשירות המבחן על מנת לבחון את העונש שייגזר עליו. באת כוחו של הנאשם, עו"ד זהבה קרן, מהסנגוריה הציבורית, ביקשה להתחשב בקטין שמבקש להתגייס ליחידה קרבית והגיעה לסיכום עם שירות המבחן - שהיה מקובל גם על התביעה - לפיו אם הנער הנאשם יתגייס לקרבי, תבוטל הרשאתו כחלק ממסגרת השיקום שלו.

 

המשפט התנהל במהלך השנה שעברה ונדחה פעם אחר פעם, בהמתנה לשיבוצו של הקטין בצה"ל. לאחר שהיה מועמד לשירות בצנחנים, הוחלט בסופו של דבר בצבא שלא להעניק לו נעליים אדומות, מכיוון שהוא סובל מבעיות רפואיות. במקום זאת הוא שובץ בחיל האוויר.

 

כאשר שמעו זאת בפרקליטות החליטו לבקש מבית המשפט להרשיע את הקטין, מכיוון שלא עמד בסיכום עמו. סניגורו, עו"ד קרן, טענה כי מדובר בהגנה מן הצדק שכן בעיות בריאותיות הן שמנעו ממנו להיות חייל קרבי.

 

השופט, סגן נשיא בית משפט השלום ברחובות צבי שירצקי, פסק לטובתו. "לא יתכן כי שיבוצו של הנאשם בצה"ל בנסיבות הנ"ל, יקבע אם תבטל התביעה את כתב האישום ואם לאו", כתב שירצקי, שהחליט לבטל את כתב האישום - והחייל נותר נקי מהרשעה פלילית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
לא קרבי, לא אשם
צילום: איי אף פי
מומלצים